MMC RTV 365 Rádió Szlovénia Televízió Szlovénia mojRTV × Menu

Archívum

Aréna Győzni kell a visszavágón!

10. 5. 2024

26:27-re kikapott Svájctól a szlovén férfi kézilabda-válogatott a vb-selejtező első mérkőzésén Koperben. A Dallas az Oklahoma otthonában egyenlített az NBA negyeddöntős párharcában. A Leverkusen megőrizte idénybeli veretlenségét a 49. tétmeccsén is.

Aréna Borussia Dortmund-Real Madrid döntőt rendeznek a Bajnokok Ligájában

9. 5. 2024

Német-spanyol döntőt rendeznek az idei labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Real Madrid az idegenbeli 2:2-es döntetlen után odahaza 2:1-re megverte a Bayern Münchent. A szlovén férfi kézilabda-válogatott ma Koperben Svájccal játszik világbajnoki selejtezőn.

Aréna Irány az elsőosztály!

8. 5. 2024

Minden, ami sport! Hétköznaponként, hétfőtől péntekig hozzuk a legfrissebb híreket a sport világából. Érdekes interjúk és színes riportok egy helyen, az Arénában.

Aréna Éljen a Szlovén túraútvonal!

7. 5. 2024

Május 31-ig lehet megtekinteni a Szlovén túraútvonal 70 éve című kiállítást a lendvai színház- és hangversenyterem előcsarnokában. A tárlat megnyitójára hétfőn került sor a Lendvai Hegymászók Egyesülete és a Szlovén Hegymászó Szövetség szervezésében.

Aréna Pogačar már rózsaszínbe öltözött a Girón

6. 5. 2024

Tadej Pogačar vasárnapi szakaszgyőzelmével a második etap után átvette a vezetést az összetettben a Giro d’Italián. Két fordulóval a vége előtt továbbra is két pont választja el egymástól a listavezető Naftát és a második helyezett Primorjét a másodosztályban.

Aréna Kevés a játékvezető

3. 5. 2024

Továbbra is hiány van a labdarúgó játékvezetőkből, derült ki a Lendvai Községközi Labdarúgó Játékvezetők Egyesületének múlt héten tartott éves közgyűlésén. Tadej Pogačarral rajtol a 107. Giro d´Italia.

Aréna Egy különleges sportrendezvény Lendván

1. 5. 2024

2004. május 1-jén 24 órás sportmaratonnal ünnepelték meg Lendván Szlovénia belépését az Európai Unióba. A 20 évvel ezelőtti rendezvényre tekintünk vissza Ivan Koncuttal.

Aréna Megdőlt a rekord Petesházán

30. 4. 2024

Rekordnagyságú mezőny, összesen 201 versenyző indult szombaton Petesházán a szlovén pályaíjász kupa, és a Közép-Európa Kupa (CEC) versenysorozat első fordulóján. A szlovén íjászok mellett magyar, horvát, osztrák, szerb és szlovák versenyzők indultak.

Aréna Nyáron végre beindul az élet a Lendvai Football Akadémián

29. 4. 2024

Szombaton Lendván nézte meg a Nafta – Rudar Velenje mérkőzést Végh Gábor, a Nafta 1903 Labdarúgó Egyesület elnöke. Mint elmondta, a tervek szerint májusban használatba veszik a Lendvai Football Akadémiát.

Aréna Tizenegyes dráma után döntős a Rogaška

26. 4. 2024

Gorica-Rogaška döntő lesz a szlovén férfi labdarúgó kupában. A Mura tizenegyesekkel veszített 6:7-re a Rogaška ellen a csütörtöki elődöntőben. Ezüstérmet szerzett Kaja Kajzer szlovén cselgáncsozó Zágrábban az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon.

Aréna Olyan közel, mégis olyan messze

25. 4. 2024

A Gorica az első döntős a labdarúgó kupában. Ferencváros-Paks döntő lesz a Magyar Kupában. Huszadik alkalommal lett országos bajnok az ACH Volley férfi röplabda klub. Anže Kopitar góljával nyert hosszabbításban a Los Angeles az Edmonton ellen.

Aréna Van győzelem, és van GYŐZELEM.

24. 4. 2024

A Gorica-Beltinci találkozón dől el, hogy ki lesz a labdarúgó kupa első döntőse. A Paks 2:1-re győzött a Kisvárda ellen, és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. 20. alkalommal lett országos női kosárlabda bajnok a Celje. Egyenlített a Dallas a playoffban.

Aréna Erős utánpótlással rendelkezik a Mladost Tollaslabda Klub

23. 4. 2024

A Mladost edzője, Luka Petrič értékeli védencei szereplését a 19. Ezüstlabdán. Tija Horvat Cipruson szerepelt U19-es tollaslabda tornán. Megkezdődött a szlovén 3D íjász kupa idénye. Hagyományos íjjal kettős lendvai siker született. Hétvégi focieredmények.

Aréna Új gazdákra találtak az ezüstlabdák

22. 4. 2024

Négy országból összesen 104 tollaslabdázó indult Lendván a 19. Ezüstlabdán. 2:0-ás idegenbeli sikert aratott a Nafta a Bilje ellen a másodosztály 26. fordulójában. Győzött az U15-ös és az U17-es csapat is.

Aréna Minden sportoló álma az olimpiai játékok

19. 4. 2024

Vendégeink Jani Klemenčič evezős, az 1992-es barcelonai olimpia bronzérmese és Katja Koren Miklavec, az 1994-es lillehammeri ötkarikás játékokon bronzérmet nyerő alpesi síző.

Aréna „Minden sport minden embernek”

18. 4. 2024

Aréna Száz nap múlva kezdődik a nyári olimpia!

17. 4. 2024

Aréna A legfontosabb tollaslabda tornára készülődnek Lendván

16. 4. 2024

120-150 versenyző várható a hétvégén a 19. Ezüstlabda tollaslabda tornára Lendván. A Mladost játékosai kiharcolták a szereplést az elődöntőben az első szlovén tollaslabda ligában. Lendváról indul útjára szerdán az olimpiai álmokat hordozó szlovén fáklya.

Aréna A túl sok hiba okozta a Nafta vesztét

15. 4. 2024

Hétgólos mérkőzésen kapott ki vasárnap a Nafta a másodosztály 25. fordulójában. A Grosuplje 4:3-ra nyert Lendván. A listavezető előnye egy pontra csökkent a Beltinci előtt. A Nafta ifistái fontos győzelmet arattak a Koper ellen.