700 navijačev Olimpije je skupaj z igralci proslavilo pomembno zmago Foto: Radio Maribor/Dejan Rat
V izjemnem derbiju v Ljudskem vrtu slavila Olimpija
Po koncu tekme so zaradi nekaterih mariborskih razgretežev, ki so želeli obračunati z igralci Olimpije, vkorali tudi policisti Foto: Radio Maribor/Dejan Rat

Večni derbi pred več 12 tisoč gledalci je upravičil svoj sloves. Pestro dogajanje na igrišču se je začelo že v 3. minuti, ko je Dario Čanađija z nekaj sreče ukanil domačega vratarja Jasmina Handanovića. A vijoličaste zgodnje vodstvo Olimpije ni zmedlo. Z všečno igro so varovanci Darka Milaniča hitro vzpostavili ravnotežje, po lepem prodoru Martina Milca in podaji v kazenski prostor pa je v 12. minuti v polno zadel Luka Zahovič. V preostanku polčasa so navijači videli vrhunski prvoligaški nogomet, prvih 45 minut pa se kljub priložnostim na obeh straneh končal z remijem.

Drugi polčas pa se je začel povsem po željah do zadnjega kotička zapolnjenega Ljudskega vrta. V 52. minuti je kapetan Mariborčanov Marcos Tavares na desni strani povsem izigral svojega čuvaja, po predložku na drugo vratnico pa je drugi zadetek na derbiju, tokrat z glavo, dosegel izjemno razpoloženi Luka Zahovič.

Gostje iz Ljubljane, ki imajo po derbiju dve točki prednosti pred vijoličastimi, so v nadaljevanju pokazali, da so v Maribor prišli po tri točke. Po nepazljivosti gostiteljev se je v 73. minuti sam pred Handanovićem znašel Stefan Savić. Po uspešnem preigravanju v kazenskem prostoru, ga je mariborskih veteran na vratih ustavil le s prekrškom, Rok Kronaveter pa je z bele točke izenačil na 2:2.

V drugem polčasu so tako Mariborčani kot Ljubljančani imeli kar nekaj zrelih priložnosti. Strel Abassa je Handanovič preusmeril prečko, mariborski rezervist Jasmin Mešanović je stresel vratnico, a odločilna je bila 90. minuta. Ko je že vse kazalo na delitev točk pa je Andres Vombergar utišal Ljudski vrt, zmajčke pa pred zadnjima dvema obračuna v prvi slovenski ligi znova popeljal na vrh razpredelnice.

MARIBOR - 2:3 (1:1)
12.000; Zahović 12., 52.; Ćanađija 3., Kronaveter 74./11-m, Vombergar 90.

Maribor: Handanović , Milec, Ivković, Šuler , Viler , Pihler (88./Vrhovec), Dervišević, Kramarič (72./Mešanović), Hotić, Tavares, Zahović .
Olimpija: Ivačič, Apau, Ilić (64./Savić), Uremović, Štiglec , Tomić, Čanađija , Miškić, Davidson, Kronaveter, Issah.
Sodnik: Damir Skomina (Koper)

OLIMPIJA         34 22 10  2  58:16  76
MARIBOR          34 22  8  4  70:28  74
DOMŽALE          33 20  6  7  71:29  66
RUDAR            34 14  5 15  47:47  47