Nico Rosberg je bil nepremagljiv tudi v olimpijskme Sočiju. Skupno je slavil 18. zmago v karieri. Foto: Reuters
Nico Rosberg
Prednost pred Lewisom Hamiltonom zdaj znaša 43 točk. Foto: Reuters
Rosberg: To je bil še en nor konec tedna

30-letni Nemec, ki je bil najhitrejši v kvalifikacijah, je slavil pred moštvenim kolegom v mercedesu Lewisom Hamiltonom. Tretji je bil Kimi Räikkönen s Ferrarijem, četrto in peto mesto pa sta zasedla dirkača Williamsa Valtteri Bottas in Felipe Massa.
Rosberg četrti s štirimi zmagami na začetku
S štirimi zmagami so sezono do zdaj odprli le trije dirkači Michael Schumacher (1994, 2004), Nigel Mansell (1992) in Ayrton Senna (1991), ki je v Imoli umrl na današnji dan pred 22 leti. Vsi trije so v teh sezonah osvojili naslov svetovnega prvaka. Več zaporednih zmag od Rosberga ima le Sebastian Vettel (9).
Hamilton zaostaja že za 43 točk
Rosberg je v skupnem seštevku prednost pred Hamiltonom povišal na 43 točk. Branilec naslova je moral zaradi težav z dirkalnikom v soboto dirko začeti kot deseti, a se je z izjemno vožnjo že v 19. krogu prebil na drugo mesto.
Sredi dirke se je močno približal Rosbergu, vendar je nato popustil, saj so mu iz boksa sporočili, da so se vnovič pojavile težave z motorjem.
"To je bil super vikend, že kvalifikacije so bile v redu, dirka pa še posebej. Hvala vsem, ta steza mi res ustreza. Osredotočil sem se na svoje naloge, nisem se obremenjeval z zmago, posvetil sem se predvsem svoji vožnji," je dejal Rosberg, ki je vodil od štarta do cilja.
Kvjat izločil Vetlla
Najrazburljivejši trenutek dirke se je zgodil že v tretjem zavoju, ko je v Vettla trčil domačin Daniil Kvjat. Nemec je končal v ogradi, tako da je bilo dirke zanj hitro konec. Rus je bil kaznovan z desetimi sekundami postanka v boksih.

Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni z dirko v Barceloni.