Hunter Bishop je dosegel edini gol Telemacha Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija je že po desetih minutah zaostajala z 0:3. Foto: Aleš Fevžer
Adis Alagić
Adis Alagić je bil junak večera v Beljaku. Foto: MMC RTV SLO
Znojmo v Tivoliju premočan za Olimpijo

Strelca za ljubljansko ekipo sta bila Hunter Bishop (znižal je na 1:3) in ob koncu tekme Matt White. Odlični drugi češki napad Adam Havlik-Peter Pucher-Martin Podešva je vrtel slabo Olimpijino obrambo. Orli so bili učinkoviti, izkoriščali so minute z igralcem več in so zasluženo prvič v sezoni zmagali. V prvi tretjini je imela Olimpija pred skoraj 1.500 gledalci v Hali Tivoli sicer več priložnosti, v strelih je bila še enakovredna, na koncu pa je bilo razmerje v strelih kar 35:55 v korist Orlov.

Bishop vlil upanje
Češka ofenziva se je začela že v drugi minuti, ko je bil po protinapadu Adam Havlik sam pred Chiodo. Na 0:2 je povišal Ludomir Stach po podaji izza vrat. Sredi uvodne tretjine je bil v vratih Andyja Chioda že tretji plošček. Prvi češki "power play" je izkoristil Jan Lattner, Chiodo pa je posredoval zelo slabo. Pred koncem prve tretjine je po lepi akciji Aleša Mušiča in Roka Lebra Olimpiji (igrala je brez Igorja Cvetka in Mihe Pesjaka) upanje z bližine vlil Bishop.

White lahko le omilil visok poraz
V drugi tretjini so gostje na sredini zaprli vse poti do svojih vrat, trojica Havlik-Pucher-Podešva pa je še naprej oblegala Olimpijina vrata. Zadetek za 1:4 je bolj plod Olimpijinih napak kot znanja Martina Podesva, za 1:5 pa je z igralcem več po podaji Jakuba Grofa zadel Peter Pucher. V zadnji tretjini, ko je bilo veliko izključitev na obeh straneh, je edini zadetek po lepem prodoru po desni strani dosegel Matt White, a za Olimpijo je bilo vse že prepozno.

Na tekmi med Beljakom in Innsbruckom se je izkazal 20-letni slovenski hokejist Adis Alagić. Ne le, da je dosegel prvi gol v Ligi Ebel, uspešen je bil kar dvakrat. Dosegel je prvi (v 4. minuti) in zadnji (v 54.) gol na tekmi.