Dan po zmagi na derbiju državnega prvenstva nad Jesenicami je Telemach Olimpija premagala še Dunaj. Dvoboj je odločil kapetan Aleš Mušič. Foto: Aleš Fevžer

Enajsto zmago in šesto na zadnjih osmih tekmah v tem tekmovanju je slovenskim prvakom kljub občutno slabšemu razmerju v strelih (39:20) zagotovil Aleš Mušič, ki je v 55. minuti zadel za 0:2 (pri tem je imel nekaj sreče, saj je vratar Matt Zaba plošček že ujel, a mu je nato ušel v gol), po zadetku Kristopherja Foucaulta pa je kapetan Olimpije 42 sekund pred koncem s še enim zadetkom (v prazna vrata) razblinil dunajske upe.

Prvi gol za Olimpijo je dosegel Marvin Degon, ki je v 19. minuti zadel levi zgornji kot vrat Zabe. Izkazal se je Andy Chiodo z 38 obrambami. Zlasti v drugi polovici druge tretjine mu je uspelo nekaj lepih obramb.

Dunaj v zadnjem mesecu ni v formi, saj je na zadnjih osmih tekmah zmagal le enkrat. Kljub zmagi je Olimpija ostala na dnu lestvice, saj je predzadnji Innsbruck (ki bi ga Olimpija lahko ujela po številu točk) v Celovcu premagal KAC z 1:4.