Ljubljančani so v petek v Tivoliju kar z 12:1 ugnali nemočne Celjane. Tudi tokrat je bilo vse odločeno že po šestih minutah. V 5. minuti je Sebastjan Hadžić zadel ob prednosti igralca več. V naslednji minuti je nov "power play" unovčil še Žiga Pešut.

V drugi tretjini so zadeli še Gregor Koblar, Luka Kalan in Jure Sotlar. V zadnji tretjini je bil dvakrat natančen še kapetan Aleš Mušič.
Jeseniški trener Zupančič na tribuni
Razmerje v strelih na vrata je bilo 29:37. Vrata zeleno-belih je zaklenil Tomaž Trelc. Na tribuni je bil tudi trener Jeseničanov Nik Zupančič, ki si je ogledal tekmece pred začetkom finala.

Finalna serija se bo začela v četrtek, 9. aprila, v Tivoliju. Druga tekma bo v soboto, 11. aprila, tretja v ponedeljek, 13. aprila, morebitni četrta in peta pa 16. in 18. aprila. Najboljši slovenski ekipi bosta igrali na tri zmage.