Ekipa BMC-ja je drvela po ulicah Choleta. Foto: Reuters
Olimpijski prvak v cestni dirki Greg Van Avermaet je oblekel rumeno majico. Foto: Reuters
Primož Roglič in moštveni kolegi so bili razočarani na cilju. Foto: Reuters
Van Avermaet ne misli hitro predati rumene majice
Ekipni kronometer pripadel BMC-ju

Sky je na drugem mestu zaostal štiri sekunde, Quick-Step Floors na tretjem pa sedem.

Velik zaostanek za Rogliča in Kruijswijka
Bahrain-Merida je bila na koncu počasnejša eno minuto in šest sekund, LottoNL-Jumbo pa eno minuto in 15 sekund. Čeprav se je sprva zdelo, da je imela ekipa Primoža Rogliča kakšno tehnično težavo ali pa se je zgodil padec, saj je bil zaostanek ob prihodu na cilj velik, je kapetan LottoNL-Jumba Steven Kruijswijk dejal, da so začeli prepočasi in preveč previdno, zaostanek pa se je do konca le povečeval.
Belgijec Van Avermaet in moštveni kolega Tejay van Garderen imata isti čas, Geraint Thomas na tretjem mestu zaostaja tri sekunde. Izmed favoritov za skupno zmago Tom Dumoulin zaostaja le enajst sekund. Rigoberto Uran, ki je lani v Parizu končal na drugem mestu, je zaostal 35 sekund. Kapetan ekipe BMC Richie Porte je napredoval na 14. mesto z 51 sekundami zaostanka, Chris Froome pa je že na 18. mestu s 55 sekundami zaostanka.
Van Avermaet izpolnil veliki cilj prvega tedna
"Moštveni kronometer je vedno nekaj posebnega. Celotna ekipa se bori za en cilj, to je etapna zmaga. Naša ekipa je v tem vrhunska. Vesel sem, da sem del nje. Priti do rumene majice je bil velik cilj prvega tedna. Enkrat sem jo že nosil in občutek je bil izjemen. Jutri bom popolnoma užival," je povedal specialist za enodnevne klasike Van Avermaet.
Froome: Do prve gorske etape bo še veliko izgubljenih sekund
Ekipa Sky se je znova naposlušala žvižgov gledalcev ob trasi v Choletu. "Ključno je, da nisem izgubil časa. Prepričan sem, da bo še veliko izgubljenih sekund med favoriti pred prvo gorsko etapo prihodnji torek. To je sestavni del kolesarstva in prav nobene panike ni bilo po prvi etapi," je poudaril štirikratni zmagovalec Toura Froome.
V torek se nadaljuje šprinterski festival. Četrta etapa je popolnoma ravninska, cilj bo v Sarzeauju po 195 km.