Goran Dragić je s soigralci Oakland zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih je k zmagi Memphisa prispeval točki. Foto: Reuters
Kevin Love
Kevin Love je ob vrnitvi v Minneapolis, kjer je preživel večji del svoje profesionalne kariere, dosegel 14 točk in se veselil zmage v dresu Clevelanda. Foto: Reuters
Blake Griffin
Blake Griffin je blestel proti aktualnim prvakom Lige NBA, San Antoniu. Foto: Reuters

Oba brata Dragić sta se uvrstila med strelce. Goran je v 34 minutah z metom iz igre 4/15 prispeval 10 točk, Zoran je z zadetim prostim metom v treh minutah zbral točko. Najučinkovitejši pri gostih je bil Markieff Morris, ki je v dobre pol ure igre dosegel 17 točk, pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Stephen Curry (25 točk).

Slab začetek, dober konec Warriorsov
Gostitelji so tekmo začeli slabše - Sunsi so dosegli prvih osem točk na tekmi, Golden State je prvih deset metov zgrešil -, po prvi četrtini so zaostajali za pet točk (23:28), ob odmoru so vodili za točko (52:51), ključno razliko pa so naredili v drugem polčasu, ki so ga dobili s 54:36. Warriorsi so tako poskrbeli, da niso izgubili še tretje tekme zapored, potem ko so po 19 zaporednih domačih zmagah klonili pred Chicagom, nazadnje pa še v Salt Lake Cityju proti Utahu.

Memphis v drugem polčasu nadigral Oklahomo
Slast zmage je okusil tudi Beno Udrih, ki je z Memphisom doma premagal Oklahomo City (85:74). 32-letnik je v 18 minutah z metom iz igre 1/4 zbral dve točki. Gostitelji so znova zablesteli z obrambo, že drugo tekmo zapored so nasprotnika zadržali pod 75 točkami, sicer pa nobena od ekip ni bila pretirano učinkovita v napadu. Memphis je zadel le 37 odstotkov metov iz igre, Oklahoma 35 odstotkov. Gostitelji so ob polčasu vodili s 45:40, v nadaljevanju se je razigral predvsem Zach Randolph, ki je vknjižil 12. zaporedni dvojni dvojček (21 točk in 18 skokov), v 3. četrtini je bil neustavljiv (14 točk in 3 skoki). Oklahoma, za katero je največ točk zbral povratnik Kevin Durant (15), ni imela svojega večera, izgubila je kar 18 žog, 11 v drugem polčasu. Po delnem izidu 11:2 za gostitelje na začetku zadnje četrtine možnosti za morebitno vrnitev ni bilo več.