Soigralci se veselijo zmage z Jako Blažičem (levo). Foto: EPA
Luka Dončić in Anthony Randolph na tleh. Foto: EPA
Zoran Dragić
Zoran Dragić je z Emporio Armanijem doživel prvi poraz. Foto: EPA
Izjemen večer Blažiča in Dončiča

Odlično je za gostitelje igral tudi Luka Dončić, ki je dosegel 15 točk, kar je njegov rekord v tem tekmovanju.
Gostje iz Vitorie so v prvi četrtini hitro povedli z lepo prednostjo (7:15) in po desetih minutah vodili z 19:32. V drugi četrtini je bila po trojki Blažiča razlika že 17 točk (28:45), ob polčasu pa 11 (43:54).
Real je drugi polčas začel z delnim izidom 6:0 in se približal na -5, pozneje je Sergio Llull dosegel koša za 56:60 in 60:64. Dončić je s svojo deseto točko ohranil korak z Baski, ko je zadel za 62:66, s prostima metoma pa si je minuto pred koncem tretje četrtine še enkrat prislužil aplavz domačih navijačev, ko je na semaforju pisalo 64:67.
Ob koncu delni izid 6:18
Na začetku zadnje četrtine je Dončić dosegel koš za 70:71, izsilil še osebno napako in s prostim metom izenačil. Nato je kmalu zapustil parket in se vrnil v zadnjih dveh minutah. Madridčani so poletno tudi nadaljevali in si slabih pet minut pred koncem priigrali prednost osmih točk (81:73).
Toda Baskonia se ni predala in se s košem Blažiča približala na 82:81. Slovenski reprezentant je minuto in osem sekund pred zaključno sireno s trojko vrnil vodstvo gostom (84:86), deset sekund pred koncem pa še z enim uspešnim metom izza črte dokončno odločil o zmagovalcu, ko je postavil končni izid. Bil je tudi najboljši strelec tekme.

Sklepni turnir Evrolige leta 2018 bo v beograjski Areni. Pogodbo bosta uradno v sredo podpisala prvi človek Evrolige Jordi Bertomeu in župan Beograda Siniša Mali. V letošnji sezoni bo sklepni turnir v Carigradu.

Evroliga, 3. krog:
UNICS KAZAN - DARÜŠAFAKA
87:94 (29:28, 18:18, 12:19, 28:29)
Langford 22; Wanamaker 22, Anderson 18.

ANADOLU EFES - CSKA MOSKVA
87:93 (23:26, 14:23, 26:20, 24:24)
Thomas 16 ... Omić 7 (3/3 za dve) in 4 skoki v 8 minutah; De Colo 26, Teodosić 15.
OLYMPIACOS - EMPORIO ARMANI MILANO
91:81 (25:19, 21:22, 24:20, 21:20)
Green in Spanulis po 16; Simon 16, Raduljica 14, Z. Dragić 13 (3/4 za dve, 1/4 za tri) v 25 minutah.

REAL MADRID - BASKONIA
87:91 (19:32, 24:22, 23:15, 21:22)
Ayon 16, Dončić 15 (2/3 za dve, 2/2 za tri, prosti meti 5/5), 3 skoki in 4 podaje v 25 minutah, Llull 13; Blažič 21 (3/5 za dve, 4/9 za tri, prosti meti 3/4), 4 skoki in 2 podaji v 27 minutah, Voigtmann 18, Shengelia 14.