Luka Dončić je izvrstno vodil igro Reala, na koncu pa je bil še mož odločitve. Foto: EPA
Zoran Dragić
Tudi močno oslabljen CSKA je bil premočan za Zorana Dragića in soigralce. Foto: EPA

Ob tem je bil velik up slovenske košarke celo najboljši strelec Reala. V 26 minutah je dosegel 17 točk, s čimer je postavil svoj evroligaški rekord, v statistiko pa vpisal še po štiri skoke in podaje. Po bleščeči predstavi v nedeljo v španskem prvenstvu je znova odigral sijajno tekmo in poskrbel, da se vrsti Pabla Lasa ni poznala odsotnost prvega strelca Sergia Llulla.

Žalgiris je odlično začel drugo četrtino. Z uvodnim delnim izidom 10:1 so prevzeli pobudo. Vmes so povedli za sedem, a je Real do odmora ujel priključek in izenačil. V tretji četrtini je Real povedel že za devet, a je gostom uspelo obdržati stik z Madridčani, ki so na začetku zadnje četrtine pobegnili na deset. Zatem je sledil delni izid Žalgirisa 12:2. Minuto in pol do konca je bil izid izenačen, nato pa je izza črte zadel Dončić. Po zapravljenem napadu košarkarjev iz Kaunasa pa je 17-letni slovenski biser, ko je ostalo še 44 sekund do konca, še enkrat prevzel odgovornost in bil prek roke Kevina Pangosa uspešen izza črte. Zmago je nadarjeni Ljubljančan potrdil z dvema prostima metoma, ki jih je zadel 11 sekund pred iztekom rednega dela.

CSKA do zmage tudi brez Teodosića in de Coloja
Italijanski prvaki so se pred kratkim razšli z Alessandrom Gentilejem. Muhasti košarkar je bil drugi strelec Milančanov v Evroligi, njegov odhod pa nedvomno pomeni, da bo višjo minutažo na krilnem položaju dobil Zoran Dragić. V gosteh je CSKA nastopil močno oslabljen. Nando de Colo, ki je bil lani MVP Evrolige, je manjkal četrto tekmo zapored, ob tem pa je bil odsoten tudi Miloš Teodosić. Srbski organizator igre je v sijajni formi, na treh tekmah, ko je manjkal de Colo, pa je v povprečju dosegal po 30 točk in skoraj osem podaj.

A vrzel se niti na zunanjih položajih ni poznala. Dobro sta jo zapolnila Dimitrij Kulagin, ki je uspešno izkoristil priložnost, in Aaron Jakcson, ki sta dala po 14 točk. Olimpia je prvi polčas dobila za dve točki, nato pa povsem popustila. Dve trojki zapored je zadel Semen Antonov, nato pa je bil izza črte uspešen še Nikita Kurbanov in gostje so povedli za pet. Dobre tri minute pred koncem tretje četrtine je rdeča armada prvič povedla z dvomestno prednostjo. Tretjo četrtino so aktualni evropski prvaki dobili za 14, na polovici zadnjega dela igre pa je razlika narasla celo na 20 (56:76). Dragić je prispeval sedem točk, ob tem pa je ujel še šest odbitih žog.

11. krog:
FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA
87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22)
Udoh 15, Vesely 14; Simonović 14.

EMPORIO ARMANI - CSKA MOSKVA
64:79 (23:21, 15:15, 16.30, 10:13)
Raduljica 11, McLean in Hickman po 10, Dragić 7 (1/2 za dve, 0/2 za tri) in 6 skokov v 26 minutah; D. Kulagin in Jackson po 14, Higgins 11.

REAL MADRID - ŽALGIRIS
96:91 (25:22, 24:27, 25:20, 22:22)
Dončić 17 (2/3 za dve, 3/5 za tri), 4 skoki in 4 podaje v 26 minutah, Ayon 14; Pangos 19.

ANADOLU EFES - BARCELONA
72:68 (21:15, 15:13, 18:17, 18:23)
Granger 16, Heurtel 14 ... Omić 6 (3/3 za dve) in 1 skok v 14 minutah; Rice 22.

PANATHINAIKOS - GALATASARAY
85:58 (20:13, 19:18, 25:14, 21:13)
Rivers, Gabriel in Calathes po 14; Schilb 15.

OLYMPIACOS - UNICS KAZAN
88:59 (24:16, 19:12, 25:14, 20:17)
Green in Lojeski po 15; Langford 25.

BASKONIA - DARÜŠAFAKA
73:52 (18:9, 19:10, 18:14, 18:19)
Larkin 14, Beaubois 12 ... Blažič 5 (1/3 za dve, 1/3 za tri) v 18 minutah; Anderson 11.