Veselje Krke po drugi dobljeni tekmi v finalu. Do osmega naslova državnih prvakov Novomeščane loči le še ena zmaga. Foto: www.alesfevzer.com
Krka lahko v nedeljo v domači dvorani Leona Štuklja že proslavi nov naslov državnih prvakov. Foto: www.alesfevzer.com
Pri Krki je poleg prvega strelca Paola Marinellija blestel tudi Marko Jošilo, ki je dosegel dvojni dvojček (16 točk, 13 skokov). Foto: www.alesfevzer.com
Marinelli po zmagi Krke: Nič še ni odločeno
Krka blizu naslova po zmagi v Tivoliju

Košarkarji Krke potrebujejo še eno zmago, da osmič postanejo državni prvaki. Novomeščani, ki so nazadnje pokal za državnega prvaka dvignili 2014, lahko novo lovoriko osvojijo v nedeljo, ko se bo četrta tekma v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu začela ob 20. uri. Ob morebitnem izenačenju na 2:2 je odločilna peta tekma predvidena v torek ob 18. uri v Stožicah.

Krka je drugo zmago v finalni seriji – prvak bo tisti, ki bo prvi dosegel tri zmage – dosegla z odličnim uvodom. V prvi četrtini so vodili že za 23 točk. Ljubljančani so se približali v tretji četrtini na le šest točk zaostanka, a so krkaši v zadnji četrtini hitro postavili stvari na svoje mesto.

Za uspeh Krke je zaslužen Paolo Marinelli, prvi strelec tekme. Dosegel je 22 točk (8/16 za dve, 2/3 za tri), dodal je še štiri podaje. Izstopal je tudi Marko Jošilo s 16 točkami in 13 skoki. Pri zmajih je 12 točk dosegel Devin Oliver.

Krka vodila že za 23 točk
Krkaši se niso prestrašili tivolskega parketa, saj so tekmo odprli odlično, povedli so s 14:0. Olimpija je prve točke dosegla šele po štirih minutah in pol, in še to s črte prostih metov – natančen je bil Oliver. Po trojki Marinellija, ključnega moža Krke v 1. četrtini, je Krka vodila že z 2:21. Gostitelji so se prvega koša iz igre razveselili po šestih minutah igre, zadel je Oliver (4:21). Pri Krki se je razigral tudi Maj Kovačević, po njegovih petih zaporednih točkah, dosegel je tudi trojko, je Krka imela 20 točk prednosti (6:26). Razpoložen je bil tudi Domen Bratož, po njegovih petih zaporednih točkah je Krka povedla za 23 točk (10:33). Četrtino je s trojko sklenil Dražen Bubnić (13:33).

Do konca prvega polčasa je krkašem uspelo obdržati visoko prednost (31:50).

Vrnitev zmajev v 3. četrtini
Zmajem je odmor očitno prišel prav, saj so v tretji četrtini zaigrali veliko bolje, z delnim izidom 13:0 so popolnoma ujeli Krko (48:54). Po dveh zaporednih trojkah, zadela sta Jan Špan in Oliver, so Ljubljančani ob koncu tretje četrtine še vedno zaostajali za šest točk (54:60).

Krka je zadnjo četrtino odprla z delnim izidom 8:2 in spet vodila z dvomestno prednostjo (56:68). Po trojki Marinellija so prednost še nekoliko zvišali (56:71). Razpoložen je bil še naprej Marinelli, po njegovem košu je Krka dve minuti in pol do konca vodila za 17 točk (61:78). Piko na i pa je s tretjo trojko dve minuti do konca postavil Dino Cinac (63:81). Olimpija preobrata ni zmogla prirediti.

Izjavi po tekmi:
Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Prvih pet minut je bilo katastrofalnih, v peti minuti smo zaostajali že za 20 točk, potem smo potrebovali deset minut, da smo se konsolidirali. V drugem polčasu smo začeli igrati bolje, prišli smo na šest točk (zaostanka), mislim, da nam je na koncu zmanjkalo moči. Že drugič na seriji s Krko se je zgodilo, da tako rekoč v prvem napadu ostanemo brez enega izmed nosilcev igre, na prvi tekmi je to bil Mitch McCarron, zdaj Jordan Morgan, malo je bilo to ... Definitivno smo premehko začeli v primerjavi s Krko."

Simon Petrov, trener Krke: "Odlično vzdušje so naredili naši navijači, verjamem, da bo podpora na zadnji tekmi še boljša, še bolj bučna. Odlično smo začeli prvi polčas, tako v obrambi kot v napadu, v drugem polčasu skoraj padli na dno popolnoma, ampak nekako se nam je uspelo izvleči." Na tekmi v nedeljo pa Petrov obljublja: "Pričakujete lahko boj do zadnjega atoma moči."