Ko Goran Dragić in Eric Bledsoe dosežeta vsaj po 16 točk, je Phoenix še neporažen (17:0). Foto: Reuters
Eric Bledsoe je bil izključen ob koncu tretje četrtine zaradi druge tehnične napake, potem ko sodnik ni piskal osebne napake ob skoku s Kobejem Bryantom. Foto: Reuters
Goran Dragić sezono začel z zmago in 18 točkami

Sunsi so na uvodu Lige NBA v domači dvorani s 119:99 premagali Lakerse. Že po prvi četrtini je bilo 33:19. Ton igri je dajala branilska naveza Dragić-Bledsoe-Thomas, ki je skupaj prispevala 57 točk.

Isa Thomas je v svojem debiju za Sunse vknjižil 23 točk. Goran Dragić je igral 26 minut in dosegel 18 točk (met 6/12), 5 skokov in 2 podaji. 12 točk je Dragić dosegel v tretji četrtini, ki so jo gostitelji dobili z 39:24 in povedli celo za 29 točk. Na začetku drugega dela je Phoenix vodil le za šest. Izvrsten je bil tudi Eric Bledsoe s 16 točkami, 9 podajami in 6 skoki. Pred koncem je bil izključen zaradi druge tehnične napake. Zoran Dragić ni bil med prijavljenimi igralci za tekmo.

Kobe Bryant je bil prvi strelec Lakersov z 31 točkami, vendar ni imel pravega pomočnika. Iz igre je metal 11/25. "Kobe lahko dosega po 30 točk, toda po navadi veliko meče. Mislim, da njegov odstotek meta ni bil tako dober. To smo želeli narediti," je povedal Goran.

Padalo je z vseh strani. Sunsi so Lakersom nasuli kar 16 trojk, eno več od rekorda lanske sezone. Pet jih je zadel Marcus Morris (5 od 9), ki je dosegel 21 točk. "To zahteva trener od nas. Moramo biti hitri, agresivni, dosegati točke nadvse hitro in metati veliko trojk," je povedal Thomas, ki je začel na klopi, nato pa je v 20 minutah iz igre zgrešil le dvakrat (9/11).

Tudi Udrih začel z zmago
Zmagovito je sezono začel tudi Beno Udrih, ki je k zmgi Memphisa nad Minnesoto (105:101) prispeval dve točki v 14 minutah. Blestela je centrska naveza Grizlijev Gasol-Randoplh. Marc Gasol je dosegel 32 točk, Randolph pa 25 in 13 skokov.

Sprehod Bikov v New Yorku
Chicago je bil v Madison Square Gardnu premočan za New York Knickse (80:104). Najučinkovitejši je bil Taj Gibson z 22 točkami. Pau Gasol je v prvem nastopu v rdečem dresu dosegel 21 točk in 11 skokov, Derrick Rose je vknjižil 13 točk.

PHOENIX
- LA LAKERS 119:99
Thomas 23, Marcus Morris 21, Dragić 18 (6/12), 5 skokov, 2 podaji v 26 minutah, Bledsoe 16, 9 podaj, 6 skokov; Bryant 31 (11/25), Davis 14.

MEMPHIS - MINNESOTA 105:101
Gasol 32, Randolph 25, Udrih 2 (1/3) v 14 minutah; Young 26, Williams 18.

CHARLOTTE - MILWAUKEE 108:106 (podaljšek)
INDIANA - PHILADELPHIA 103:91
BOSTON - BROOKLYN 121:105
MIAMI - WASHINGTON 107:95
TORONTO - ATLANTA 109:102
NEW YORK - CHICAGO 80:104
DENVER - DETROIT 89:79