Saša Dončić je z Ilirijo po nesrečnem porazu v prvem krogu zdaj prvič zmagal. Foto: BoBo

Ljubljančani niso ponovili napake iz prvega kola, ko so proti Rogaški vodili večji del srečanja, na koncu pa izgubili po dveh podaljških. Tudi v Domžalah so vseskozi vodili, v zadnjem delu, ko se je Helios približal na pet točk zaostanka, pa so zadržali mirno kri in prišli do prvih točk med slovensko elito.

Varovanci Saše Dončića so vodstvo prevzeli ob koncu prve četrtine in ga v 24. minuti povišali na 52:37. Zaradi poškodb oslabljeni gostitelji so po zaslugi Blaža Mahkovica (22 točk), Jureta Pelka (15 točk) in Mihe Zupana (12 točk) prišli na 61:66. Toda nalet je Ilirija zadržala, saj je nato odgovoril nekdanji član Helios Luka Vončina (15 točk), dva prosta meta je zadel še Ljubomir Mladenovski. Prvi strelec gostov je bil Anže Germ z 18 točkami. Za tri je metal 5/6.

Krka je po porazu proti Olimpiji klonila še pred Rogaško. Aktualni podprvaki so bili boljši s 85:72. Ves čas so imeli pobudo odločilno prednost pa so naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:10 in povedli za več kot 20 točk. Ko je nekdanji košarkar Krke Marko Pajić v 35. minuti zadel za 81:56, je bilo upanja za Novomeščane konec.