Krkin Ive Ivanov je bil z 21 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Foto: Liga ABA
Tajfun

Kazalo je na gladko zmago domačih, ki so po treh četrtinah izkoristili bledo predstavo gostov in vodili s 64:46.

Rebec zrežiral preobrat s tremi trojkami
A Krka se ni predala. Vztrajno je zmanjševala zaostanek. Pri vodstvu Sutjeske z 69:64 v 37. minuti je zablestel Matic Rebec, ki je s tremi zaporednimi trojkami poskrbel za preobrat in vodstvo s 73:71. Rebec je imel po izenačenju na 75:75 priložnost, da odloči zmagovalca, a je v zadnjih sekundah rednega dela zgrešil trojko.

Mož odločitve Pavličević
Sledil je podaljšek, v katerem je tehtnico na stran domačih prevesil Nikola Pavličević, ki je zadel dve zaporedni trojki za 83:79. Krki se ni uspelo več pobrati. Pavličević je bil z 20 točkami najučinkovitejši pri domačih, točko več pa je pri Krki dosegel Ive Ivanov. Dolenjci so tako zapravili lepo priložnost, da bi si tri kroge pred koncem že zagotovili obstanek v ligi.

Tajfunu pošle moči v Valjevu
Poražen je bil tudi Tajfun, ki je moral v Valjevu priznati premoč Metalcu. Slovenski prvaki so še v 31. minuti zaostajali le za točko (58:57), nato pa so domači s tremi zaporednimi trojkami ušli na +10 in odpor gostov je bil zlomljen. Sandi Čebular je bil z 21 točkami prvi strelec tekme.

Union Olimpija bo v nedeljo ob 21.00 gostila Cedevito.