LeBron James je pokazal novo izjemno predstavo. Foto: Reuters
Kevin Love in Terry Rozier
Dvoboj Kevina Lova in Terryja Rozierja. Foto: Reuters

Gostitelji so imeli tekmo od druge četrtine, v kateri je Boston dosegel le 18 točk, ves čas pod nadzorom. Po prvem polčasu so vodili s 54:43, James je do tedaj zbral že 25 točk.
Celticsi so se v zadnji četrtini nekajkrat sicer približali na sedem točk, a bliže niso prišli. James je z dvema zaporednima trojkama v razmiku 43 sekund zadel za vodstvo s 107:96 in dokončno odločil zmagovalca.
Skok je Cleveland dobil s 44:31, v napadu s 15:5. Gostje so slabo izvajali tudi proste mete (11/20).
Sedmo srečanje bo v noči na ponedeljek (ob 2.30) v TD Gardnu, kjer je Boston v končnici neporažen (10-0).

James: Sedme tekme so najboljši dve uri v športu
James je že sedmič presegel mejo 40 točk v letošnji končnici, s čimer se je izenačil z legendarnim Michaelom Jordanom, ki je leta 1989 prav tako sedemkrat dosegel 40 točk ali več. Rekord za zdaj pripada Jerryju Westu, ki mu je leta 1965 to uspelo osemkrat.

"Lepi občutki so, ko veš, da boš odigral še eno tekmo. Vedno sem pravil, da so sedme tekme najboljši dve uri v športu, tako da – pojdimo se zabavat. Upam, da bom še enkrat pokazal najboljše, kar znam," je dejal zvezdnik Cavaliersov.
Bo Love na sedmi tekmi lahko igral?
Kljub odličnemu Jamesu imajo lanski finalisti tudi precejšnje skrbi, saj je Kevin Love že v prvi četrtini moral zapustiti parket zaradi domnevnega pretresa možganov. Z Jaysonom Tatumom sta trčila z glavama. To bi bil že tretji primer pretresa možganov za Lova v zadnjih dveh letih in bi verjetno pomenilo, da ne bi smel igrati na zadnji tekmi.
George Hill je imel z 20 točkami svoj najuspešnejši večer v tej seriji, Jeff Green jih je dodal 14, Larry Nance Jr. pa 10.

Pri Bostonu je bil najboljši Terry Rozier z 28 točkami (šest trojk). Jaylen Brown je dodal 27 točk za Celticse (15 že v prvi četrtini), ki so nazadnje v finalu igrali leta 2010.
Vzhodna konferenca, finale

Šesta tekma:
CLEVELAND (4) - BOSTON (2) 3:3
109:99 (20:25, 34:18, 29:30, 26:26)
James 46 (17/33 iz igre, 5/7 za tri), 11 skokov in 9 podaj v 46 minutah, Hill 20, Green 14, Nance 10, Clarkson in Korver po 6, Smith 5, Thompson 2; Rozier 28 (6/10 za tri), Brown 27, Tatum 15, Morris in Smart po 10, Horford 6, Monroe 2, Ojeleye 1.
V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

Sijajna akcija Jamesa: najprej koš, nato blokada