Malcolm Armstead
Košarkarji Tajfuna
Najboljša ekipa rednega dela državnega prvenstva Tajfun je izgubila tudi drugo tekmo. Šentjurčani so v prvem delu izgubili le enkrat, zdaj pa so jih po Krki ugnali še košarkarji Rogaške. Foto: www.alesfevzer.com
Zadnji dve minuti srečanja Olimpija – Krka

dnu boljši od Novomeščanov. Tekmo je odločil Alen Omić.

Po dobrem začetku Krke (0:5) je Olimpija prvič do občutnejše prednosti prišla ob koncu prve četrtine, ko je Dino Murić zadel tretjo trojko gostiteljev iz devetih poskusov, za tem pa je bil uspešen še Hristo Nikolov in Ljubljančani so povedli z 20:12. V manj kot minuti se je Krka, ki je dvakrat dosegla koš in potem zadela še dodaten prosti met, priključila na -2.

V drugi četrtini, ko je razigrani Klemen Prepelič zadel četrto trojko iz četrtega poskusa in po lepi akciji Luke Rupnika ter Halila Kanacevića, je Olimpija povedla za deset. Krka je nato dobro izkoristila tehnično napako Memija Bečirovića in hitro znižala na 5. Ko so zmaji znova povišali razliko, pa so se gostje še enkrat hitro približali. Sašo Pukl je dosodil tehnični Prepeliču in Marku Marinoviću, po trojki Chrisa Bookerja pa je bila razlika le 2. Polčas je Olimpija dobila s 44:40. Na Olimpijino vodstvo za devet je odgovor našel Malcolm Armstead, ki je ukradel dve žogi zapored, znižal izid, nato pa je Mirko Mulalić zabil za 54:53. Ljubljančani so imeli kar nekaj težav v napadu, Booker pa je lepo izigral Dina Murića, v naslednjem napadu pa je s trojko popeljal Krko do prednosti za štiri. Novomeščani so naredili serijo 13:0, pred zadnjimi desetimi minutami pa vodili s 66:64.

Razpoloženi Armstead je držal Krko v vodstvu, sedem minut pred koncem pa je dobil četrto osebno napako. Olimpija je takoj izenačila in tudi povedla. Po košu Alexisa Wangmeneja in trojki Kanacevića na drugi strani je bil izid tri minute pred koncem izenačen. Za prednost Krke je poskrbel Armstead, ki je dosegel pet zaporednih točk in zadel trojko za 84:81, dobro minuto pred koncem pa je izid poravnal Prepelič, ki je zadel izza črte. Booker je 16 sekund pred koncem zgrešil trojko. Sledil je napad Olimpije, ki ga je uspešno zaključil Omić. Krki je ostalo še 1,6 sekunde, metal je Armstead, a je bil izza črte nenatančen.

Omić je bil s 26 točkami prvi strelec tekme. Prepelič jih je dodal 22, Nikolov pa 16. Pri Krki je bil s 25 najboljši Armstead, 18 pa jih je pristavil Mulalić.