Union Olimpija je prizadejala Krki enega izmed najhujših porazov v zadnjih letih. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Tajfuna

To je najvišja zmaga Olimpije proti Krki po 2. maju 2001, ko je bila razlika 35 točk.
Krka, ki je v petek premagala eno izmed najboljših ekip lige Cedevito, je v Ljubljani delovala kot zbor rekreativcev, zbranih tik pred tekmo. Dolenjci so dosegli prvi dve točki, nato pa je 2.000 gledalcev v dvorani gledalo igro mačke z mišjo. Olimpija je polnila koš nasprotnika in si z angažirano obrambo že v prvi četrtini priigrala 15 točk naskoka. Podobna je bila slika tudi v nadaljevanju tekme. Krka je v prvem delu zmogla le 17 točk in na odmor odšla z 22 točkami zaostanka.

Ljubljančani tudi v nadaljevanju niso popuščali, brezkrvni Novomeščani pa so jim delo še olajšali. Prvo trojko so zadeli na začetku drugega dela po desetih zgrešenih metih (na koncu 3/23). Tudi to jih ni prebudilo. Olimpija je igrala v svojem ritmu in višala razliko, ki se je povzpela tudi na 37 točk. Še večje osmešenje je v zadnjih minutah preprečil Žiga Dimec. Prvi strelec Olimpije je bil Sava Lešić s 14 točkami, pri Krki sta bila dvomestna le Jure Lalić (12) in Dimec (10).

Budućnost premočna za Tajfun
Že popoldne je Budućnost v Celju premagala Tajfun. Šentjurčani so se dolgo enakovredno kosali s Črnogorci, nato so v nekaj minutah izgubili priključek in na koncu klonili z 80:61.

Črnogorci so silovito začeli in v 3. minuti povedli s 7:2, a gostitelji so hitro našli ravnotežje in kmalu sami prišli v vodstvo (13:12). Ekipi sta se nato ves čas menjavali v vodstvu. V 19. minuti je bil tako izid še izenačen na 33, nato je Budućnost prvi polčas končala s serijo 9:0 in na odmor odšla z vodstvom 42:33. V tem delu igre je za Tajfun največ točk dosegel Tomaž Bolčina (8). Prva sila na nasprotni strani je bil Omar Sharif Cook, ki je zadel pet trojk in zbral kar 17 točk.

Odločilna je bila serija 19:2
Podobno se je nadaljevalo tudi v uvodnih minutah drugega polčasa, ko je gostom uspela še ena serija 10:2. Skupaj s koncem prvega polčasa je bilo tako kar 19:2 in to prednost so brez težav pripeljali do konca. Bolčina je tekmo končal pri 16 točkah, prvi strelec je bil sicer Aleks Marić (20 točk).

V derbiju kroga je Cedevita v Zagrebu s 74:72 premagala Crveno zvezdo in ji prizadejala prvi poraz.