Stephen Curry in soigralci so neporaženi v letošnji končnici. Po prikazanem so Warriorsi celo glavni kandidati z naslov prvaka. Foto: EPA
Draymond Green in Klay Thompson
Draymond Green je blestel v prvi četrtini, ko je zadel tri trojke. Foto: Reuters
Bradley Beal
Bradley Beal je bil z 28 točkami najbolj zaslužen za zmago Washingtona na prvi tekmi. Foto: Reuters
John Wall in Jeff Teague
John Wall ni imel najboljšega meta iz igre (8/19), zato pa je sijajno razigral soigralce (13 podaj). Foto: Reuters

e. Golden State je odpravil Memphis s 101:86. Atlanta je na prvi tekmi presenetljivo izgubila proti Washingtonu z 98:104.

Warriorsi so dosegli 21. zaporedno zmago v Oracle Areni, kjer so v letošnji sezoni neverjetni (42 zmag in le dva poraza). Zadeli so 13 trojk in 28 poskusov, Stephen Curry in Draymond Green sta bila natančna po štirikrat.
Grizlijem se je zelo poznala odsotnost organizatorja igre Mika Conleyja. Nick Calathes in Courtney Lee nista mogla zaustviti sijajnih branilcev Golden Stata, Beno Udrih je dosegel sedem točk s klopi, igral je 19 minut.
Golden State hitro ušel na krilih Greena
Green je že v uvodnih treh minutah zadel kar tri trojke (21:16). Navijači, ki so bili oblečeni v rumene majice, so bili na nogah že v začetnih minutah. Udrih je vstopil v 8. minuti, zamenjal je Calathesa in ob koncu prve četrtine zadel trojko (30:25).
Po dveh zaporenih koših Randolpha so Grizliji uspeli priključek (34:29), nato pa je Golden State z delnim izidom 15:4 povedel kar za 16 točk sredi drugega dela igre (49:33). Razigrala sta se Harrison Barnes in Marreese Speights. Randolph je pod košem dosegel nekaj lahkih točk in ob polčasu so gostitelji vodili z 61:52.
Vse odločeno že sredi tretje četrtine
Klay Thompson
in Curry sta s trojkama sredi tretje četrtine poskrbela za najvišjo prednost Golden Stata na srečanju (80:60). V drugem polčasu so imeli gostitelji vseskozi nadzor nad srečanjem in zmaga nikoli ni bila ogrožena.
Glavni kandidat za MVP-ja rednega dela Curry je odlično vodil igro, bil je prehiter za obrambo Grizljiev. Conley je po operaciji obraza le nemočno opazoval njegove vragolije s klopi. Njegov nastop v tej seriji je pod velikim vprašajem.
Sijajen začetek Atlante
V Philips Areni so gostitelji blesteli v uvodni četrtini. Neustavljiv je bil DeMarre Carroll, ki je s tremi trojkami poskrbel za vodstvo s 37:26. V drugi četrtini se je prebudil Bradley Beal in Washington je ob polčasu zaostajal za deset točk (63:53).

Sredi tretje četrtine sta Beal in Drew Gooden zadela izza črte, z delnim izidom 0:8 se je Washington popolnoma približal (75:74). Beal si je zvil desni gleženj, ko je pristal na nogi Ala Horforda, a se je hitro vrnil v igro in nadaljeval z odlično predstavo.

Odlična obramba Wizardsov v zadnji četrtini
Atlanta kjar pet minut na začetku zadnje četrtine ni dosegla nizi točke in Wizardsi so prevzeli pobudo (83:89). Hawksi so se vseskozi neuspešno lovili goste, zmago pa sta v zadnji minuti potrdila Otto Porter in Marcin Gortat. Obramba Washingtona v zadnji četrtini je bila izjemna, Atlanta je iz igre metala le 5/28. Zelo se je poznala utrujenost, saj so Hawksi šele v soboto pripotovali iz New Yorka, v petek so v šesti tekmi prvega kroga izločili Brooklyn.

Washington je postal prva ekipa v zgodovini Lige NBA, ki je v končnici dobila prvo tekmo na gostovanju kar štirikrat zapored. "V polfinalu konference ni lahkih srečanj. Vseskozi sem poudarjal fantom, da je še zelo dolgo do konca. Iz minute v minuto smo igrali bolje," je bil zadovoljen trener Washingtona Randy Wittman. Wizardsi so dobili kar osem izmed zadnjih devetih gostovanj v končnici.

Vzhod, 2. krog:
ATLANTA (1) - WASHINGTON (5) 0:1
98:104 (37:26, 26:27, 20:28, 15:23)
Carroll 24 (5/9 za tri), Horford 17 in 17 skokov, Millsap 15 in 12 skokov, Korver 13, Teague 11, Schröder 9, Antić 5, Scott in Bazemore po 2; Beal 28, Pierce 19, Wall 18 in 13 podaj, Gortat (12 skokov) in Gooden po 12, Porter 10 in 11 skokov, Sessions 5.

Ponedeljek:
CLEVELAND (2) - CHICAGO (3) 0:0

Zahod, 2. krog:

GOLDEN STATE (1) - MEMPHIS (5) 1:0
101:86 (32:25, 29:27, 22:14, 18:20)
Curry 22 (4/8 za tri), 7 podaj in 4 ukradene žoge, Thompson 18, Green 16, Barnes 11, Speights 10, Iguodala 8, Barbosa 6, Ezeli in Bogut po 4, Livingston 2; M. Gasol 21 in 9 skokov, Randolph 20 in 9 skokov, Allen 15, Green in Lee po 9, Udrih 7 (3/7 iz igre, 1/3 za tri), 1 skok, 1 podaja in 1 ukradena žoga v 19 minutah, Adams 3, Carter 2.