Goran Dragić je pred tekmo dobil mikrofon in je zaželel občinstvu vesel in prijeten zahvalni dan, ki velja za enega glavnih praznikov v ZDA. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih tokrat ni bil pri metu, saj je zadel le dva od šestih poskusov, zgrešil je tudi obe trojki, zato pa je podelil pet asistenc. Foto: EPA
Ettore Messina
Ettore Messina piše trenersko zgodovino, saj je kot prvi Evropejec na tekmi vodil moštvo v Ligi NBA. Pri tem je zanimivo, da je za zmago poskrbel Manu Ginobili, ki ga je pred 13 leti in več odlično vodil ravno Messina pri takratni Kinder Bologni. Foto: EPA

Strelsko razpoložen je bil tudi tudi Goran Dragić, ki je šele tretjič v sezoni dosegel mejo 20 točk. Ob tem je "Gogi" zbral še pet skokov in štiri podaje. Zoran Dragić znova ni igral. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Gerald Green, ki je začel tekmo na klopi, še točko več od Gorana je prispeval njegov partner v branilski navezi Eric Bledsoe (21).

"Za nas je to bila težak tekma po dolgi turneji. Borili smo se skozi tekmo kljub manjši utrujenosti. Ti fantje so samo igrali in igrali, zaradi česar sem ponosen na njih," je po tekmi hvalil svoje varovance trener Sunsov Jeff Hornacek. Phoenix je trenutno na 8. mestu v zahodni konferenci, na dosedanjih tekmah je vknjižil deset zmag in doživel šest porazov.

Jezerniki kar namučili vodilne Grizlije
Presenetljivo uspešni Memphis je po pričakovanjih zmagal na gostovanju pri LA Lakersih, a je bila tekma tesnejša od napovedi. Odločilno prednost so si Grizliji priigrali v 3. četrtini, na koncu pa zmagali z 99:93. Beno Udrih je v 18 minutah igre prispeval sicer samo 4 točke, a zato podelil pet novih podaj. Po 19 točk sta dosegla Mark Gasol in Mike Conley, pri domačih jih je Kobe Bryant dosegel 22.

V Ligi NBA vodilni Memphis ima tako zdaj na svojem računu 13 zmag in le dva poraza. "To vse pove o naši osredotočenosti že na samem začetku sezone. Želeli smo si dobrega začetka, dobro odigrati prva dva meseca in tako postaviti standard zase, za katerega moramo odgovarjati in še izboljšati," je filozofijo Grizlijev predstavil Mike Conley.

Messina prvi evropski šef v Ligi NBA
Branilec naslova prvaka iz San Antonia je na domačih tleh ukanil Indiano s 106:100. Blestel je Argentinec Manu Ginobili z 28 točkami, Kawhi Leonard je prispeval 21 točk in 13 skokov. Na klopi Ostrog je bil italijanski trener Ettore Messina, ki je zaradi zdravstvenih težav zamenjal prvega stratega teksaške ekipe Gregga Popovicha. Nekdanji strokovnjak italijanskega Virtusa in Bennetona, ruskega CSKA iz Moskve ter španskega Reala je sploh prvi Evropejec, ki je vodil košarkarsko ekipo v NBA!

Tekme 26. novembra:
CHARLOTTE - PORTLAND 97:105
Roberts 24; Matthews 28.

CLEVELAND - WASHINGTON 113:87
James 29, 10 skokov, 8 podaj; Butler 23.

ORLANDO - GOLDEN STATE 96:111
Harris 16; Curry 28 in 8 podaj.

PHILADELPHIA - BROOKLYN 91:99
Daniels in Wroten po 18; Johnson 21, Lopez 19.

- SACRAMENTO 102:89
Harden 26, 7 skokov in 8 podaj; Cousins 29, 17 skokov in 6 podaj.

MINNESOTA - MILWAUKEE 86:103
Brewer 19; Sanders in Knight po 15.

OKLAHOMA CITY
- UTAH 97:82
Jackson 22 in 8 podaj; Hayward 24 in 8 skokov.

SAN ANTONIO
- INDIANA 106:100
Ginobili 28; Stuckey 22.

PHOENIX - DENVER 120:112
Green 24, Bledsoe 21 in 10 podaj, Goran Dragić 20 (met: 8/13), 5 skokov in 4 podaje v 36 minutah, Zoran Dragić ni igral Chandler 19.

LA LAKERS - MEMPHIS 93:99
Bryant 22; Gasol in Conley po 19, Udrih 4 (met: 2/6) in 5 podaj v 18 minutah.