Pau Gasol, nekdanji španski košarkarski zvezdnik, je Dennisu Schröderju izročil nagrado za najboljšega igralca prvenstva. Foto: EPA

V idealni peterki prvenstva so ob Dončiću še Nemec Dennis Schröder, ki je ob finalni zmagi Nemčije nad Srbijo dosegel 28 točk in je bil izbran tudi za najboljšega igralca (MVP) turnirja, Kanadčan Shai Gilgeous-Alexander, Američan Anthony Edwards in Srb Bogdan Bogdanović. Sami branilci, torej.

Dončić je Slovenijo popeljal do 7. mesta, kar je najboljša uvrstitev na SP-jih do zdaj. Na vseh osmih tekmah je bil najboljši slovenski strelec, kako velik zvezdnik je, pa je bilo tako na Okinavi kot v Manili opazno na vsakem koraku, saj so bile dvorane (kadar je igral Dončić) polne, v njej pa ogromno navijačev z Dončićevim dresom.

Dončić je ob 27 točkah povprečno dosegal še po 7,1 skoka na tekmo (21. mesto) in 6,1 asistence (11.).

Na lestvici strelcev turnirja je na drugem mestu Jordan Clarkson (povprečje 26,0 točke), sledijo pa Lauri Markkanen (24,8), Shai Gilgeous-Alexander (24,5) in Karl-Anthony Towns (24,4).