37-letni Dragiša Drobnjak je bil z 31 točkami (met iz igre 13/19) v 35 minutah prvi strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Hruševec
Športna dvorana OŠ Hruševec v Šentjurju je bila napolnjena do zadnjega kotička. Zbralo se je približno 700 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com
Sandi Čebular
Prvi mož Rogaške Sandi Čebular je spet odigral dobro tekmo, saj je dosegel 27 točk (met iz igre 10/17). Foto: www.alesfevzer.com
Ceola Clark
Organizator igre Tajfuna Ceola Clark, ki je izpustil prvo tekmo zaradi pretresa možganov, je prispeval dve točki. Foto: www.alesfevzer.com
Tajfun po dveh podaljških izenačil na 1:1
Podaljška tekme med Tajfunom in Rogaško

Šentjurčani so bili po rednem delu bliže zmagi, a so gostje s trojko Sandija Čebularja izsilili podaljšek (67:67). V njem je Čebular dosegel pet točk zapored za 74:67.

Domače so nato iz težkega položaja rešili prvi igralec tekme Dragiša Drobnjak (31 točk), Ceola Clark in Đorđe Lelić, ki je 13 sekund pred koncem zadel "noro" trojko od table za 74:74. V drugem podaljšku je gostom pošla zbranost, tako da so domači po izenačenju na 81:81 tekmo končali z nizom 7:0. Finale se v torek nadaljuje v Rogaški Slatini.

14 točk Drobnjaka do polčasa
Domači so v nabito polni dvorani Osnovne šole Hruševec odlično začeli in povedli z 9:2. Rogaška je hitro vzpostavila ravnotežje in se približala na 12:11, a je ob koncu četrtine Drobnjak s petimi točkami zapored poskrbel za vodstvo s 17:13. V drugem delu je sledila izenačena igra "koš za koš" vse do zadnje minute, ko je Drobnjak spet s petimi točkami zapored poskrbel za najvišjo prednost na tekmi dotlej - 34:26. Drobnjak je bil s 14 točkami najučinkovitejši pri domačih, medtem ko je pri gostih Žiga Dimec dosegel 10 točk.

Rogaška izenačila na 46, sledil niz 8:0 domačih
Drobnjak je v 25. minuti zadel trojko za 43:34, temu pa je sledil niz gostov 7:0, tako da je razlika znašala le še dve točki (43:41). Pritisk gostov je odbil Stanko Sebič s trojko, a je bil po košu Mladena Primorca in trojki Čebularja izid v 29. minuti izenačen na 46:46. A končnica je spet pripadla domačim, ki so s koši Lelića, Drobnjaka in Emirja Zimića na zadnji odmor odšli z lepo prednostjo - 54:46.

Rogaška hitro ujela Tajfun
Rogaška je zadnjo četrtino odprla z delnim izidom 9:0, tako da je po trojki Tadeja Koštomaja povedla s 55:54. Koštomaj je pet minut pred koncem zadel še eno trojko za 60:58, po kateri je domači trener vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj sta trojki zadela Ivan Držić in Đorđe Lelić za preobrat (66:62). Minuto odmora je vzel še Damjan Novaković. Rogaška jo je dobro izkoristila, saj je Čebular minuto in pol pred koncem s trojko izenačil na 67:67. Po dveh zapravljenih napadih domačih je imela Rogaška 25 sekund za napad. Ni ga izkoristila, tako da je bil na vrsti podaljšek.

Lelić zadel "noro" trojko za drugi podaljšek
S točkama ga je odprl Koštomaj. Ko je po zapravljenih napadih Tajfuna koš in trojko dodal še Sandi Čebular, je semafor dobri dve minuti pred koncem kazal 74:67. Videti je bilo, da je odpor domačih zlomljen, a po minuti odmora so znižali na 71:74 in imeli 30 sekund za napad. Končali so ga na najboljši mogoči način, saj je Lelić iz težkega položaja zadel "noro" trojko od table (74:74). Sledil je nov podaljšek.

Drobnjak, Držić in Bratož postavili piko na i
Odločitev v njem je padla v zadnji minuti. Pri izidu 81:81 je najprej Drobnjak zadel težak met pod košem, nato pa je bil Držić uspešen še s prostih metov (85:81). Po novem zapravljenem napadu Rogaške je Domen Bratož zadel tri proste mete za končnih 88:81.
Mihevc: Med ekipama skrivnosti ni
"Vsa čast mojim fantom. Trije igrajo poškodovani, a mislim, da se to na igrišču ni videlo. Odigrali smo 50 minut tekme, bili vmes že v izgubljenem položaju, a se vrnili. Karakter, ki ga kažemo že celotno sezono, se nam je znova vrnil. Po dveh tekmah je vidno in dokončno jasno, da med ekipama skrivnosti ni," je bil zadovoljen trener Tajfuna Dejan Mihevc.

Trener Rogaške Damjan Novaković je dodal: "Naš poraz lahko strnemo v končnico prvega podaljška, ko je Lelić zadel noro trojko, mi pa smo nato še izgubili žogo. Izgubiti tekmo na takšen način je najslabši mogoč scenarij, a tudi če bi zmagali in povedli z 2:0, ne bi bilo še nič odločenega. Zdaj se je treba pobrati in se regenerirati. To je košarka, to je šport. Čestitke domačinom za zmago, tekma je bila znova spektakel. Videli bomo, kdo bo imel na prihodnjih tekmah več energije."