LeBron James je zaznamoval tudi uvodni večer nove sezone. To je bil že njegov 43. trojni dvojček v bogati karieri. Foto: Reuters
Kyrie Irving je v tretji četrtini Knicksom natresel 19 točk. Foto: Reuters
Derrick Rose je zgrešil deset metov iz igre, moral se bo še uigrati z novimi soigralci. Foto: Reuters
Cleveland
Šampionski prapor je prvič potoval pod strop Quicken Loans Arene. Foto: Reuters
Kawhi Leonard
Kawhi Leonard je blestel v Oracle Areni, k odmevni zmagi Spursov je prispeval 35 točk. Foto: Reuters
Cavsi dobili prstane in ugnali Knickse

ošarkarji Clevelanda ugnali New York s 117:88. LeBron James je najprej prejel šampionski prstan, nato pa je s trojnim dvojčkom potopil Knickse.

Najkoristnejši igralec junijskega finala je dočakal veliki trenutek, ko so pod strop Quicken Loans Arene spustili prvi šampionski prapor. V 32 minutah je razglašenim gostom natresel 19 točk, dodal je 14 podaj in 11 skokov.
Najboljši strelec tekme je bil Kyrie Irving z 29 točkami, Kevin Love pa je dodal 23 točk in 12 skokov. Velika trojica Cavaliersov je že na začetku nove sezone v odlični formi.

New York ima visoke cilje po številnih razočaranjih v preteklih sezonah. Derrick Rose in Joakim Noah sta prišla iz Chicaga in združila moči s Carmelom Anthonyjem. Uvodna tekma se ni izšla po načrtih novega trenerja Jeffa Hornaceka. Pred dvema letoma so Knicksi pokvarili zabavo ob vrnitvi Jamesa v Cleveland (90:95), tokrat pa niso bili niti blizu presenečenju.

Knicksi držali priključek do odmora
Sredi druge četrtine je J. R. Smith zadel trojko za vodstvo Clevelanda z 39:26. Knicksi so odgovorili z delnim izidom 15:2, raigrala sta se Anthony in Rose, ki je izenačil na 41:41. Ob polčasu so imeli Cavaliersi le tri točke naskoka (48:45).
19 točk Irvinga v tretji četrtini
James, ki je že do odmora zbral 12 točk, 7 skokov in 7 podaj, je na začetku tretje četrtine zdrvel v protinapad in silovito zabil, Love pa je s trojko povišal na 61:49. Irving, ki je 19. junija zadel odločilno trojko na sedmi tekmi finala proti Golden Statu, je v tretji četrtini dosegel kar 19 točk. Z delnim izidom 20:4 je Cleveland povedel s 74:53 in uvodna tekma nove sezone je bila odločena.
Vujačić na parketu le tri minute
Saša Vujačić je vstopil v zadnji minuti tretje četrtine, nato pa je bil na parketu še zadnji dve minuti in pol srečanja. Zadel je en prosti met minuto pred zadnjim piskom sirene, drugega pa je zgrešil, a takrat je bila razlika že ogromnih 30 točk.

Leonard dosegel rekrod kariere
San Antonio je v derbiju večera v gosteh presenetljivo gladko odpravil Golden State s 129:100. Pri Spursih je blestel Kawhi Leonard, ki je s 35 točkami postavil rekord kariere, odlično podporo pa je imel v LaMarcusu Aldridgu (26).

Curry zgrešil sedem metom za tri točke
Navijači v Oaklandu so nestrpno pričakovali debi Kevina Duranta, ki ni bil slab (27 točk in 10 skokov), a se na igrišču še ni ujel z MVP-jem lanske sezone Stephom Curryjem (26). Ta je imel slabši večer pri metu za tri točke (3/10).

Torkove tekme:
CLEVELAND - NEW YORK 117:88
Irving 29 (12/22 iz igre), Love 23 in 12 skokov, James 19 (9/14 iz igre), 14 podaj in 11 skokov, Jefferson 13, Smith 8, Frye 6, Jones 5, Liggins in Dunleavy po 4, Andersen, McRae in Shumpert po 2; Anthony 19, Rose 17, Porzingis 16, Holiday 8, Kuzminskas in Jennings po 7, Baker 5, Hernangomez 4, O'Quinn in Thomas po 2, Vujačić 1 (0/1 za tri) in ena podaja v treh minutah.

PORTLAND - UTAH 113:104
Lillard 39 (met: 13/20), McCollum 25, Crabbe 18; Johnson 29, Hood 26.

GOLDEN STATE - SAN ANTONIO 100:129
Durant 27 in 10 skokov, Curry 26 (met za 3: 3/10), Green 18 in 12 skokov, Thompson 11; Leonard 35, Aldridge 26, Simmons 20, Ginobili 10, Parker 9.