Zvezda pod vodstvom Dejana Radonjića letos igra odlično. V Evroligi je doma premagala Galatasaray in Valencio, nekoliko presenetljivo pa izgubila v Klaipedi proti Neptunasu. Foto: EPA
Panathinaikos je z izjemno predstavo nadigral Fenerbahče. Foto: EPA

zmagala. Beograjčani so pred domačimi gledalci s 76:63 odpravili Valencio. Jaka Blažič je dal 13 točk.

Zvezda, ki v jadranskem tekmovanju še ne pozna poraza, je drugič slavila na domačem terenu. Tokrat se je v Areni zbralo nekaj manj kot 16.000 gledalcev, ki so znova pripravili izvrstno vzdušje in na krilih občinstva so rdeče-beli hitro prevzeli pobudo, po dobljeni prvi četrtini pa odlično zaigrali v drugi in že na odmor odšli s prednostjo 13 točk. V tretji četrtini je razlika hitro narasla na 20 in brez težav je Zvezda vknjižila novi dve točki. Valencia, ki je lani slavila v evropskem pokalu in izvrstno igrala tudi v španskem prvenstvu, letos pa se za zdaj še ne znajde, je do konca le še omilila tretji poraz v Evroligi.

Boban Marjanović je bil s 16 točkami prvi strelec gostiteljev. Ob tem je srbski orjak ujel še devet odbitih žog. 14 točk je vpisal znova razigrani Marcus Williams, ki je dodal še osem podaj, tretji strelec Zvezde pa je bil slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je tudi na tretji tekmi v Evroligi letos igral dobro. S 14 točkami je bil najboljši gostujoči strelec Dwight Buycks.

Diamantidis kot prvi s 1.000 podajami
Panathinaikos je z 91:73 nadigral Fenerbahče. Željko Obradović, ki je z atenskim velikanom kar petkrat postal evropski prvak, je s svojimi varovanci že po polčasu zaostajal za 23. Nov mejnik je dosegel Dimitris Diamantidis, ki je kot prvi v Evroligi zbral več kot 1.000 podaj. Prvi strelec tekme je bil A. J. Slaughter s 23 točkami.

Barcelona z Boštjanom Nachbarjem bo v petek gostila poljski Turow Zgorzelec, Laboral Kutxa, ki jo je pred kratkim okrepil Saša Vujačić, pa turški Galatasaray.