Deividas Gailius (27) je bil prvi strelec tekme. Iz igre je metal 7/10, prosti meti 12/13. Foto: Aleš Fevžer
Sani Bečirović
Sani Bečirović je vodil Krko do zmage v Rogaški Slatini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Helios
Helios je odčital lekcijo Hopsom. Foto: Aleš Fevžer
Košarkarji U. Olimpije zmagali drugič zapored

Ljubljančani so tokrat dobili vse četrtine, z največjo razliko drugo - s 24:13. Strelsko se je najbolj izkazal Deividas Gailius, ki je v 22 minutah dosegel 27 točk, to je več kot na vseh prejšnjih tekmah Lige Telemach skupaj. Dino Murić jih je dodal 13. Pri gostih je dvomestno število točk v statistiko vpisal le Robert Abramovič (12).

Krkaši s polnim plenom iz Rogaške Slatine
Po nepričakovanem porazu s Hopsi pred dnevi je visoko zmagala tudi vodilna Krka, ki je z 80:56 nadigrala Rogaško. Sani Bečirović je bil s 17 točkami najučinkovitejši Novomeščan. Vprašanje zmagovalca je bilo rešeno že ob odmoru, ko je semafor kazal 37:23.

Mrk Hopsov v Domžalah
Tri dni po zmagi v Novem mestu so v Domžalah povsem odpovedali Hopsi. Helios jih je namreč razbil kar s 94:47. Igor Marić je bil z 18 točkami prvi strelec tekme. Hopsi so iz igre metali le 31-odstotno (15/48), trojke 3/19, medtem ko je bil Helios precej natančnejši, saj je iz igre zadel 57 odstotkov vseh metov (36/63), od tega trojke 11/30.