Dragiša Drobnjak je bil z 22 točkami (iz igre 8/11) najboljši strelec srečanja. Foto: www.alesfevzer.com
Tadej Koštomaj
Tudi tretja tekma je bilo izjemno izenačena, nazadnje pet minut pred koncem, ko je Tadej Koštomaj (desno) zadel trojko za 53:53. Foto: www.alesfevzer.com
Ceola Clark
Ceola Clark, ki je prvo tekmo izpustil zaradi pretresa možganov, je bil tokrat drugi strelec (14 točk) Tajfuna. Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška
Najbolj vroči navijači Rogaške. Dvorana je spet pokala po šivih. Zbralo se je 1.100 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com
Novaković po porazu: Ritem finala je nenormalen
Tajfun le še zmago oddaljen od naslova

Šentjurčani so s serijo 13:2 odprli srečanje in nato večji del vodili. Domači so jih pet minut pred koncem ujeli na 53:53, a kot se je izkazalo, moči za preobrat niso imeli.

Ceola Clark in Đorđe Lelić sta namreč zadela za 58:53, gostje pa prednosti niso več izpustili iz rok. Pri 60:57 je Dragiša Drobnjak 46 sekund pred koncem dosegel še koš za +5 in zapečatil usodo Rogaške. Drobnjak je bil z 22 točkami spet prvi strelec tekme. Tajfun lahko zgodovinski naslov osvoji v četrtek, ko je na sporedu četrta tekma.

Tajfun hitro ušel na +11
Tajfun je na krilih dramatične nedeljske zmage odlično odprl tekmo in z dvema trojkama Đorđeja Lelića ter košem in prostim metom Dragiše Drobnjaka v 6. minuti povedel s 13:2. Pričakovati je bilo, da bodo domači vrnili udarec, kar se je tudi zgodilo. Tadej Ferme je s petimi zaporednimi točkami domače do konca četrtine približal na 14:18. Rogaška je tudi v drugem delu lovila goste in jih s trojko Matića tudi ujela za 27:27 ob polčasu. Obe ekipi sta precej grešili v napadu, zato tudi tako nizek izid.

Domači izenačili, nato pa je zmanjkalo moči
Izenačena igra "koš za koš" se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, ob koncu katere je Tajfun s točkama Drobnjaka povedel s 47:43, a je nato trojko zadel Ferme (47:46). Pet minut pred koncem je Tadej Koštomaj s trojko izenačil na 53:53, a je takoj odgovoril Clark, nato pa je koš dodal še Lelić za +5 (53:58) gostov. Domači trener Damjan Novaković je vzel minuto odmora.

Odločilen koš Drobnjaka v zadnji minuti, ko je po zgrešeni trojki Lelića do žoge prišel Drobnjak in položil za 62:57. Novaković je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj so domači že po nekaj sekundah zapravili napad. Lelić je s prostih metov povišal na 64:57 in usoda domačih je bila zapečatena.

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Očitno je nesrečen poraz pred dvema dnevoma preveč vplival na psiho igralcev. To za mene ni noben izgovor, čeprav je očitno tako. Igrali smo raztrgano, brez glave in repa. Izgubili smo precej žog, čeprav nas nasprotniki k temu niso prisilili, precej stvari delali površno in izgubili. Ne moreš pričakovati drugačnega razpleta, če dosežeš le 57 točk. Ne preostane nam drugega, kot da pokažemo, da smo pravi športniki ter da se psihično poberemo."

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: "Fantje so še enkrat več pokazali, da premorejo pravi karakter. Vsi dobro vemo, kako težko je igrati v Rogaški Slatini. Kot smo videli, nas to ne ovira! Rogaško, ki je v Ligi za prvaka in v končnici najboljša napadalna ekipa in je dosegala v povprečju 91 točk, smo tokrat zadržali pri 57. Fantje so po dveh težkih tekmah, med katerima ni bilo veliko premora, še enkrat pokazali izredno veliko energije."