Goran Dragić je po številnih kritikah na zadnjih dveh tekmah pokazal, iz kakšnega testa je. Na odločilni tekmi prvega kroga proti Charlottu je dosegel 25 točk, tokrat pa še eno več, s čimer je izenačil svoj najboljši dosežek v končnici v dresu Phoenixa. Foto: Reuters
V tej akciji je Goran Dragić ob prekršku zadel za tri točke. Skupaj je izza črte metal 3/4. Foto: Reuters
Dwyane Wade je dosegel v podaljšku več kot polovico točk svoje ekipe. Foto: Reuters

Po dodatnih petih minutah je Miami slavil s 102:96. Po trojki Dragića 40 sekund pred koncem rednega dela je kazalo, da bodo gosti lažje opravili delo, saj so povedli s 86:81. Toronto je po trojki Terrencea Rossa 6,5 sekunde pred koncem zaostanek znižal na -3 in osvojil žogo po slabi podaji Luola Denga iz avta.

Miami je nad Rossom storil osebno napako, a je krilni igralec Raptorsov zadel le enega od dveh prostih metov. Toronto je na črto prostih metov spravil Hassana Whitesida, ki je prav tako zadel en prosti met za 90:87. Do konca je ostalo le 3,3 sekunde. Žogo je dobil Kyle Lowry, ki je sprožil še s svoje polovice igrišča in zadel za izenačenje na 90.

V podaljšku se je izkazal Dwyane Wade (24 točk), ki je dosegel 7 od 12 točk Miamija. Toronto je do svojih prvih točk v podaljšku prišel šele po treh minutah in 46 sekundah.

51 točk Dragića na zadnjih dveh tekmah
Dragić je po 25 točkah na odločilni tekmi proti Charlottu spet bruhal ogenj in bil prvi strelec obračuna. V 41 minutah je iz igre metal 10/20 ter dodal še 6 skokov in 2 podaji. "Dragon" še nikoli ni dosegel toliko točk na zaporednih tekmah, odkar je prišel iz Phoenixa v Miami.

"Nocoj smo morali tekmo dobiti dvakrat," je povedal Wade, ki se je s 3.638 točkami v končnici prebil na 16. mesto večne lestvice. Za Scottijem Pippnom zaostaja le še za štiri točke. Joe Johnson je prispeval 16 točk, dvomestna sta bila tudi Josh Richardson (11) in Deng (10). Whiteside je devetim točkam dodal 17 skokov.
Pri Torontu se je s 24 točkami in 14 skoki najbolj izkazal litovski center Jonas Valenčiunas. 22 točk je vknjižil DeMarc DeRozan. Lowry je svojo edino trojko (met 1/7; v letošnji končnici 8/50) dosegel prav ob koncu rednega dela. Skupaj je ob metu 3/13 prispeval le sedem točk in takoj po tekmi odšel na strelski trening.

Poraz na prvi tekmi končnice ni za Raptorse nič novega, saj imajo na tovrstnih dvobojih izkupiček 1:9.
Bojevniki dobili tekmo s +22 v zadnji četrtini
Golden State je na Zahodu še drugič premagal Portland, tokrat s 110:99, čeprav je zaostajal večino tekme. Po zaostanku 11 točk pred zadnjo četrtino so Bojevniki eksplodirali in ta del dobili kar s 34:12. Klay Thompson je dosegel 27 točk. Draymond Green pa je 17 točkam dodal 14 skokov. Na tretji tekmi naj bi se na parket vrnil Stephen Curry.

VZHOD, polfinale

TORONTO (2) - MIAMI (3) 0:1
96:102 (18:18, 25:23, 20:27, 27:22)
Valančiunas 24 in 14 skokov, DeRozan 22, Ross 19; Dragić 26 (met: 10/20), 6 skokov in 2 podaji v 41 minutah, Wade 24, Johnson 16, Richardson 11, Deng 10, Whiteside 9 in 17 skokov.