Andrew Wiggins in Karl-Anthony Towns sta skupaj dala 54 točk, sodelovala pa sta tudi pri odločilni akciji Minnesote. Foto: AP
Jimmy Butler
Veliki poletni okrepitvi Minnesote in Oklahoma Cityja, Jimmy Butler in Carmelo Anthony. Foto: Reuters
Anthony Davis
Anthony Davis je v Los Angelesu kraljeval pod obema obročema. Foto: Reuters

Ko je bilo do konca 8,9 sekunde, so imeli gostitelji ob vodstvu Minnesote s 112:110 napad. Po žogo je prišel motor domačega moštva Russell Westbrook, ki je na trojki našel Carmela Anthonyja. Zvezdniška okrepitev Oklahome je dokaj neovirana zadela za 113:112. Volkovom je ostalo še 4,7 sekunde za zadnjo akcijo, niso pa imeli več na voljo "timeoutov". Taj Gibson, ki je prej slabše pokril Anthonyja, je žogo poslal v igrišče do Wigginsa, ki se je lahko odkril. 22-letni Kanadčan je stekel v napad in vrgel z velike razdalje, žoga pa je s pomočjo table šla skozi mrežico.

"Videl sem, koliko časa je le še ostalo. Prišel sem najbližje, kot sem lahko, in vrgel. Vse se je popolno izšlo. Taj me je našel, KAT (Karl-Anthony Towns, op. a.) je postavil dober blok. Občutek, ko sem izpustil žogo pri metu, je bil neverjeten," je v zanosu razlagal Wiggins, ki je tako kot Kar-Anthony Towns prispeval 27 točk. Towns je ujel še 12 odbitih žog. Pri Oklahoma Cityju, ki je zadnjo četrtino dobil za 11, je bil z 31 točkami najboljši Westbrook. 15 jih je vpisal v zadnjih 12 minutah.

Gibson, ki je lani oblekel tudi dres Oklahome, je dodal, da podobne situacije na treningih vadijo ves čas: "To treniramo šestkrat na vsakem treningu. Ko dobim žogo, je moja naloga, da sem potrpežljiv in najdem prostega igralca. Skušal sem podati Jeffu Teaguu, ampak je bil Wig povsem sam. KAT je naredil, kar je njegova naloga, vse drugo pa je zgodovina."

Lakersi z -21 do +5, a vseeno poraženi
Los Angeles Lakersi so proti New Orelansu v Staple Centru zaostajali že za 21 točk. Toda vrnili so se in zadnjo četrtino odprli z delnim izidom 18:4, s čimer so dobrih sedem minut pred koncem povedli s 101:98. Priigrali so si že pet točk naskoka, vendar sta moštvi v zadnje tri minute vstopili izenačeni na 110, gostje pa so bili v končnici v napadu bolj razpoloženi. Anthony Davis se je izkazal s 27 točkami in 17 skoki, DeMarcus Cousins pa je pristavil 22 točk, ujel pa je še 11 odbitih žog.

Pri Lakersih je bil prvi strelec Jordan Clarkson, ki jih je dal 24. Ob svojem debiju je Kentavious Caldwell-Pope, ki je poleti podpisal v Los Angelesu zelo visoko pogodbo, prispeval 20 točk. Lonzo Ball je bil znova blizu trojnega dvojčka. Tokrat sicer ni bil tako razigran v napadu. Dal je osem točk, ujel je prav toliko odbitih žog, podelil pa je 13 podaj.