Spursi so redna stranka Damiana Lillarda: v vsaki od svojih prvih devetih tekem v karieri proti San Antoniu je dosegel vsaj 20 točk. Foto: Reuters
Nikola Mirotić
Nikola Mirotić je zadel vseh šest poskusov za tri točke. Foto: Reuters

Zlasti odmeva nov poraz Spursov, ki so na domačem terenu drugič zapored (!) izgubili po treh podaljških (119:129). Tokrat je bil veliki junak gostujoči organizator igre Damian Lillard, ki je zadeval odločilni koš za košem in se na koncu ustavil pri rekordu kariere 43 točkah, kar 16 jih je dosegel po izteku rednega dela. Domačemu zvezdniku Timu Duncanu je s prav tako 32 točkami na drugi strani pod košem izvrstno konkuriral LaMarcus Aldridge, ki je imel ob tem še 16 skokov in pet ukradenih žog.

Spursi so prva ekipa z dvema zaporednima tekmama s tremi podaljški po Baltimoru iz leta 1951. V letošnji sezoni še niso dobili tekme po podaljšku (0:4), to je bil njihov tretji poraz zapored.

Tako kot ob prejšnjem porazu proti Memphisu so imeli Spursi tudi tokrat dovolj priložnosti za zmago, v prvih dveh podaljških dosegli prvih šest točk, a prednosti jim ni uspelo zadržati, zato je imel Lillard jasno sporočilo za soigralce: "Pohodimo jih!" Sam pa opravil ogromno dela.

V zadnjem podaljšku je dosegel prvih devet točk in odločilno trojko za 123:112, po kateri je domači trener Gregg Popovich v igro poslal rezerviste. Portland je Spurse ugnal že pred petimi dnevi na svojem terenu.

Chicago slavil pri Memphisu
Chicago je medtem nekoliko presenetljivo v gosteh ugnal Memphis s 103:97. Ob standardnem Jimmyju Butlerju (31 točk) je najboljšo tekmo po letošnjem prihodu v ligo odigral španski košarkar črnogorskega rodu Nikola Mirotić, ki je dosegel 27 točk in prekinil niz šestih zmag zapored domačega moštva.

"Ne boji se ničesar. Zadeva težke koše, ves čas se bori. Nikoli ni zadovoljen, še posebej to imam rad pri njem," je bil poln hvale na račun Mirotića trener Tom Thibodeau.

Udrih zaradi poškodbe prsta v slačilnico
Memphis se je po trojki Mika Conleyja približal na le dve točki zaostanka (97:99), a so bili Bullsi v zaključku dovolj zbrani. Zadeli so kar devet od desetih prostih metov v zadnje pol minute igre. Zelo solidno je odigral tudi slovenski košarkar Beno Udrih, ki je bil s 15 točkami (5/8 iz igre v 20 minutah) drugi domači strelec, preden je moral zaradi poškodbe prsta zapustiti igro v zadnji četrtini. Rentgensko slikanje ni pokazalo sveže poškodbe skeleta.

Brata Gasol nista imela svojega večera. Marc je pri Memphisu dosegel le 13 točk, Pau, ki igra za Chicago, pa je tekmo končal s šestimi točkami in 11 skoki. Chicago je že drugo tekmo zaporedoma igral brez bolnega Derricka Rosa.

Za Memphisom, drugim najboljšim moštvom zahodnega dela in celotne lige NBA, je naporen spored tekem v tednu, ko je po dveh podaljških strl Charlotte, po enem podaljšku Philadelphio in po treh podaljških premagal branilce naslova iz San Antonia, pred tem je vzel mero tudi ekipi z najboljšo statistiko v tej sezoni Golden State Warriors.

"Očitno je zelo naporen teden vzel svoj davek, saj se je poznalo, da nocoj nismo bili pravi in da smo imeli težke noge," je dejal trener Memphisa Dave Joerger.