Bayern je znova osvojil nemško prvenstvo, Carlo Ancelotti pa je prvi trener, ki je postal prvak v štirih od petih največjih lig v Evropi. Foto: Reuters
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti se je veselil naslova v prvi sezoni na klopi Bayerna. Zdaj je osvojil državne naslove v štirih različnih ligah. V Italiji je bil najboljši z Milanom leta 2004, v Angliji s Chelseajem leta 2010, v Franciji pa s PSG-jem leta 2013. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski bo imel tudi na zadnjih treh tekmah (Darmstadt, Leipzig in Freiburg) velik motiv, saj želi osvojiti naslov najboljšega strelca Bundeslige. Foto: Reuters
Kevin Kampl
Kevin Kampl in soigralci so doživeli hladno prho na BayAreni. Foto: EPA
Guido Burgstaller
Guido Burgstaller, ki je v zimskem prestopnem roku prišel iz Nürnberga, je bil najboljši igralec tekme. Foto: EPA
Bayern z visoko zmago v Wolfsburgu potrdil naslov

RB Leipzig, ki je imel še edini možnosti, da prehiti Bavarce, je popoldne le remiziral z Ingolstadtom (0:0). Že pred tekmo na Volkswagen Areni je bilo jasno, da si lahko Bayern z zmago zagotovi naslov že tri kroge pred koncem.
Predsednik Bayerna Uli Hoeness je po takoj organiziral ogled tekme za navijače v Audijevem Domu, kjer igrajo košarkarji Bayerna. Vsi navijači so dobili tudi klobase, ki jih pekel predsednik, sicer lastnik tovarne. Izbranci Carla Ancelottija, ki pred tem niso zmagali na petih zaporednih tekmah, so tokrat prikazali pravi obraz.

Alaba načel mrežo Wolfsburga
David Alaba je s prostega strela s 25 metrov načel mrežo gostiteljev, mojstrsko je zavrtinčil žogo prek živega zidu z levo nogo. Preostala zadetka v prvem polčasu je dosegel Robert Lewandowski. V 36. minuti je Thiago prišel do žoge na sredini igrišča, podal na levo strani do Kingsleyja Comana, ki je odlično zaposlil Thomasa Müllerja v kazenskem prostoru. Nemški reprezentant je opazil osamljenega Lewandowskega, ki je z roba kazenskega prostora poslal žogo v desni zgornji kot.

Lewandowski na vrhu lestvice strelcev
Tik pred odmorom je Coman je spet ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je raztresena obramba Wolfsburga pozabila na Lewandowskega. Poljak si je lahko celo naravnal žogo na levico in jo poslal v mrežo. To je bil že njegov 28. gol v letošnji sezoni. S tem je na vrhu lestvice strelcev Bundeslige prehitel Pierra Emericka Aubameyanga, ki danes ni zadel.

V drugem polčasu so mrežo stresli še Arjen Robben, Thomas Müller in Joshua Kimmich. Robben je v 67. minuti po protinapadu z dvajsetih metrov natančno meril z levico, Müller je v 80. minuti odbito žogo (po strelu Lewandowskega) brez težav potisnil v mrežo, Kimmich pa je po podaji Robbna pritekel pred Wolfsburgov gol in zadel za končnih 0:6.
Ancelotti: Naslednjo sezono bomo še močnejši
"Odigrali smo odlično sezono v Bundesligi. Zelo sem srečen v Münchnu. Seveda sem bil razočaran zaradi zadnjih dveh tednov, ko nam v Ligi prvakov in pokalu ni šlo po načrih. Zdaj je čas, da proslavimo zaslužen naslov. Imamo dovolj časa, da načrtujemo naslednjo sezono, ko bomo še močnejši," je pojasnil Ancelotti, ki je prav tako oblekel šampionsko majico s petimi prsti z apet zaporednih naslovov.
Lahm bogato kariero končuje z osmim naslovom
Prav poseben je naslov za Philippa Lahma. Kapetan bo 20. maja po zadnji tekmi sezoni proti Freiburgu dvignil "solatni krožnik" in končal bogato kariero. Kar osemkrat se je veselil naslova nemškega prvaka (2006, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 in 2017). S tem se je na vrhu večne lestvice izenačil z nekdanimi soigralci, tudi Bastian Schweinsteiger, Oliver Kahn in Mehmet Scholl so prestižno lovoriko osvojili osemkrat.
"Ni samoumevno, da smo že tri tekme pred koncem postali prvaki. Zelo smo bili motivirani, da potrdimo naslov že danes in tekmec je imel težko delo od začetka. Zadnji dan v karieri bo čez tri tedne. Takrat bodo prišli vsi prijatelji in seveda družina. Le uživati želim na zadnjih treh tekmah. V Bundesligi je bilo veliko vrhuncev. Nikoli ne bom pozabil prve tekme, ko sem igral še za Stuttgart in seveda prvega naslova z Bayernom," je pojasnil 33-letni Lahm, ki je leta 2013 z Bayernom osvojil tudi Ligo prvakov, leto zatem pa je bil z nemško reprezentanco svetovni prvak.

Polom Bayerja na domači zelenici
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna se bodo morali še potruditi za obstanek v Bundesligi. Na uvodni tekmi 31. kroga je Bayer prikazal slabo predstavo, Schalke je zanesljivo odnesel vse tri točke (1:4). Farmacevti bodo do konca prvenstva odigrali le še tri tekme in ni se jim še uspelo dokončno izogniti 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije s tretjeuvrščeno ekipo druge lige.

Schalke po 18 minutah vodil že s 3:0
Gostitelji so v uvodnih petih minutah močno pritisnili, Julianu Brandtu in Kevinu Vollandu pa ni uspelo matirati vratarja Schalkeja Ralfa Fährmanna. Gostje so to znali takoj kaznovati. V 6. minuti je Nabil Bentaleb z dolgo podajo našel Leona Goretzko, ki je v protinapadu podal žogo pred vrata, kjer je napadalec Guido Burgstaller zatresel mrežo. Štiri minute zatem je Alessandro Schöpf podal iz kota, kapetan Benedikt Höwedes pa je z glavo povišal na 0:2. Igralci Bayerja so bili šokirani in se niso znali odzvati. Schöpf je v 18. minuti v drugem poskusu matiral Bernda Lena in srečanje je bilo odločeno.

Izjemen volej Burgstallerja
V 50. minuti je Kevin Kampl podrl Goretzko 30 metrov od vrat. Schöpf je s prostega strela podal na daljšo vratnico, izjemni Burgstaller pa je žogo z volejem zabil pod prečko za 0:4. Častni gol za Bayer je v 69. minuti dosegel Stefan Kiessling z glavo po podaji Karima Bellarabija z leve strani.

"Zelo sem razočaran. Potek tekme je bil res brutalen za našo ekipo. Doživeli smo zelo grenek poraz. To je bil večer za pozabo. Zdaj ni čas za izgovore," je pojasnil trener Bayerja Tayfun Korkut.

Kampl, ki je znova odigral vseh 90 minut, bo s soigralci gostoval še v Ingolstadtu in Berlinu, v Leverkusen pa 13. maja prihaja Köln.