Martin Jones je šele petič v sezoni začel tekmo v vratih, s 27 obrambami pa je prvič ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: Reuters
Anže Kopitar (Los Angeles Kings) - Darcy Kuemper (Minnesota Wild)
Anže Kopitar je bil v zadnjih sedmih sezonah kot prvi center vedno z naskokom najučinkovitejši Kralj, letos pa si po četrtini sezone z 10 točkami deli šele 6. mesto klubske strelske lestvice. Foto: Reuters
Martin Brodeur
Legendarni vratar Martin Brodeur še ni rekel zadnje: v sredo je podpisal poskusno pogodbo s St. Louisom, kjer se je poškodoval prvi vratar Brian Elliott. 42-letni Brodeur je sicer vso NHL-kariero igral za New Jersey Devilse, s katerimi je trikrat postal prvak, poleti pa se mu je iztekla pogodba. Foto: EPA

Los Angeles, ki je oba naslova v zadnjih treh letih tlakoval v gosteh, je bil letos zlasti na gostovanjih neprepoznaven. A 24 ur po porazu pri Nashvillu (3:4) so Kingsi v St. Paulu pokazali drugačen obraz. Začeli so eksplozivno in učinkovito, tako da je bilo vse odločeno že po 20 minutah.

Zadeli skoraj iz vsakega strela
Mike Richards
je preusmeril strel Dwighta Kinga, nato je kapetan Dustin Brown ugnal Darcyja Kuemperja med nogami za jubiljeni 200. gol karier. Zatem je Tyler Toffoli po bloku v samostojni akciji izigral vso obrambo, deset sekund pred iztekom 1. tretjine pa je Justin Williams že postavil končni izid 4:0, hkrati pa je prišlo do vratarske menjave pri Wildu.

Vratar Martin Jones, ki je branil drugo tekmo v dveh večerih, je z 28 obrambami poskrbel za svoj prvi "shutout" sezone, skupno je v kratki karieri četrtič ostal nepremagan. Kralji so na desetem gostovanju prišli do komaj druge zmage, medtem ko je Minnesota na deveti domači tekmi šele drugič izgubila.

Kopitar samo s pol točke na tekmo
Slovenski center Anže Kopitar je še na četrti tekmi zapored ostal brez točk, na ledu je bil le ob Toffolijevem golu. Sam AK11 je sprožil dva strela v okvir vrat, največji prispevek pa je opravil pri sodniških metih, kjer je dobil 10 od 15 bulijev. Na koncu je Kopitar odigral slabih 16 minut oz. najmanj v sezoni, pri čemer je trener Darryl Sutter ob visokem izidu skoraj vsem napadalcem enakomerno razporedil igralni čas. Po 20 odigranih tekmah 27-letni Hrušičan ostaja "le" pri 10 točkah v sezoni (5 golov in 5 podaj), kar je njegovo najslabše točkovno povprečje, od kar je v Ligi NHL.

"Lepo je končati turnejo z zmago, a včeraj sem že povedal, da ne gledam na izkupiček v gosteh. Imeli smo tudi štiri poraze v podaljških in po kazenskih strelih. Vse se vrne," je trener Sutter izdal svoj pogled na izjemen izplen na domačem ledu in slabo točkovno bero v gosteh.

Comeau in Kane junaka podaljškov
Tekmo Pittsburgh - Toronto je zaznamoval hat-trik Blaka Comeauja, ki je piko na i postavil v podaljšku, ko je v 63. minuti zadel z natančnim strelom z razdalje. Zmagovalca v podaljšku je dobila še tekma v Denverju med Coloradom in Chicagom, za katerega je postal junak zvezdnik Patrick Kane.