Organizatorji tekmovanja so sporočili, da je zmaga Fidžija z 38:0 najvišja zmaga v mednarodni nogometni zgodovini, a ker Mikronezija ni članica Fife, na pacifiških igrah pa igrajo le nogometaši do 23 let, je malo verjetno, da bo ta dosežek zapisan v knjigo rekordov. Foto: Reuters

Čakala jih je še tekma s Fidžijem, kjer so žogo iz svoje mreže pobrali kar 38-krat, nasprotnikove pa sami niso napolnili niti enkrat. Čeprav Fidži od 12. do 22. minute ni zadel niti enkrat, je ob polčasu vseeno vodil že z 21:0, Mikronezija je vdana v usodo nato v svoj gol postavila kar igralca iz polja, nogometaš zvezne vrste Dominic Gadad pa je nato prejel še 17 zadetkov.

Mrežo Mikronezije je sicer desetkrat zatresel Antonio Tuivana, sedemkrat pa Christopher Wasasala.

Uradni rekord ostaja pri Avstralcih
Organizatorji tekmovanja so sporočili, da je 38:0 najvišja zmaga v mednarodni nogometni zgodovini, a ker Mikronezija ni članica Mednarodne nogometne zveze (Fifa), na pacifiških igrah pa igrajo le nogometaši do 23 let, je malo verjetno, da bo ta dosežek zapisan v knjigo rekordov.

Rekord tako ostaja v rokah Avstralije, ki je v kvalifikacijah za svetovno nogometno prvenstvo Ameriško Samoo premagala z 31:0.

V spodnjem videu si lahko ogledate nekaj utrinkov s tekme med Mikronezijo in Fidžijem, priložili pa smo tudi Reutersovo tabelo najvišjih zmag v reprezentančnem nogometu!

Najvišje zmage v nogometu. Foto: Reuters