Dominic Maroh je dosegel tretji gol v Bundesligi, dva je prispeval še za Nürnberg. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben se je z desetim zadetkom prebil na drugo mesto lestvice strelcev. Več golov je zabil le napadalec Eintrachta Alex Meier (12). Foto: EPA
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger je mojstrsko izvedel prosti strel za 1:1. Veselil se je prvega zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA
Elkin Soto
Elkin Soto je četrti nogometaš, ki je zatresel mrežo Bayerna v jesenskem delu Bundeslige. Pred tem so Manuela Neuerja matirali še Ivica Olić (Wolfsburg), Benedikt Höwedes (Schalke) in Marco Reus (Borussia Dortmund). Foto: EPA
Davie Selke
Davie Selke je bil neustavljiv za obrambo Borussie. Foto: EPA

Nizozemski športnik leta (pred njim sta ta naziv prejela le dva nogometaša - Ruud Gullit in Johan Cruyff) in najboljši igralec Bundeslige v letošnji sezoni je poskrbel za 14 zmago Bavarcev, ki imajo že 45 točk in bi lahko že marca potrdili tretji zaporedni in skupno 25. naslov nemških prvakov.
Odsotnost Xabija Alonsa se je zelo poznala
Pep Guardiola
je imel velike težave s številnimi poškodovanimi igralci, v torek so proti Freiburgu (2:0) tekmo predčasno končali še Medhi Benatia, Robert Lewandowski in Xabi Alonso. Brez španskega režiserja igre na sredini igrišča in brez poljskega napadalca je imel Bayern težave. Pierre-Emile Höjbjerg je začel na sredini igrišča, v napadu pa Thomas Müller, ki se na tem položaju ni znašel. Kader je bil celo tako zdesetkan, da sta bila na klopi dva vratarja - Pepe Reina in Leopold Zingerle. Gostitelji, ki niso zmagali že devet tekem zapored, so prikazali fanatično borbenost, 34.000 gledalcev na Coface Areni je bilo navdušenih.
Soto kronal odlično igro Mainza
Že v 4. minuti je Argentinec Pablo de Blasis zatresel mrežo Bayerna, a je bil v prepovedanem položaju. Gostje niso našli prave igre in v 21. minuti so se znašli v zaostanku. Höjbjerg je izgubil žogo, po desni strani je prodrl Šindži Okazaki in podal na daljšo vratnico, kjer je Elkin Soto z močnim strelom z levico poslal žogo med nogami Manuela Neuerja v mrežo. Le tri minute pozneje je Bastian Schweinsteiger sijajno izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je zavrtinčil prek živega zidu in od vratnice je zletela v mrežo. Prvi zadetek za "Schweinija" v letošnji sezoni, dolgo je bil poškodovan.
Malli zapravil veliko priložnost za 2:1
Mainz je držal visok ritem in v 49. minuti je imel znova veliko priložnost. Yunus Malli je ušel po desni strani in prišel sam pred Neuerja, ki se je iztegnil in s parado odbil diagonalni strel. Četrt ured pred koncem je Robben s prostega strela poslal predložek pred vrata, Loris Karius je žogo odbil preveč v sredino, Höjbjerg je prišel do strela z volejem, a je kapetan Johannes Geis žogo odbil v kot in preprečil vodstvo Bayerna.
Usodna napaka Parka
Vse je že kazalo na veliko točko Mainza, gledalci so že pogledovali na uro, vzdušje je bilo karnevalsko. V zadnji minuti je Jo Ho Park izjemno slabo podal na sredini igrišča, Franck Ribery je prestregel žogo in jo podaljšal do Juana Bernata, ki je z leve strani po tleh poslal predložek pred vrata. Müller je zgrešil žogo, za njim pa je prisebni Robben z desnico z bližine zatresel mrežo.

Najstnik Selke pokopal rumeno-črne
Borussia iz Dortmunda je doživela še deseti poraz in jesenski del končala na mestih, ki vodijo v drugo ligo. Werder je z 2:1 ugnal rumeno-črne, ki so bili popolnoma razglašeni. Za navdušenje na razprodanem Weserstadionu je že v 3. minuti poskrbel Davie Selke, ki je zadel z desnico s 15 metrov.

19-letni napadalec je v 62. minuti preigral Matsa Hummelsa in podal pred vrata, kjer je Fin Bartels z desnico matiral Mitcha Langeraka. Izbranci Viktorja Skripnika so izkoristili vse napake gostov, pri bremenčanih so dobili v zadnjih krogih priložnost mladi igralci in odlično so jo izkoristili. V 69. minuti je Hummels znižal z glavo po podaji Ilkaya Gündogana. Do konca tekme so gostje pritiskali, a so bili zelo slabi v zaključku akcij, v protinapadu pa bi lahko Werder zadel še tretjič, Bartels je v 89. minuti zadel vratnico.

Maroh prvič zadel za Köln v Bundesligi
Dominic Maroh
je dosegel prvi zadetek v dresu Kölna v Bundesligi. Slovenski reprezentant je v Wolfsburgu zadel v 11. minuti z desnico po podaji Daniela Halfarja. Pet minut zatem je izenačil Bas Dost z glavo. Končni izid 2:1 je postavil Naldo po kotu z glavo v 78. minuti. Wolfsburg bo prezimil na odličnem drugem mestu.

Huntelaar ostaja na Veltins Areni

Schalke se je z Hamburgom razšel brez zadetkov. Nizozemski napadalec Klaas-Jan Huntelaar je podaljšal pogodbo z modrimi do leta 2017. 31-letni Huntelaar je v tej sezoni v dobri formi, na 15 tekmah je dosegel sedem zadetkov in sestavlja nevaren napad z Ericom Maximom Choupo-Motingom. Nizozemec se je med strelce vpisal tudi v Ligi prvakov, dosegel je tri zadetke, enega izmed teh tudi proti Mariboru.