Roman Weidenfeller je obranil dva strela z bele točke. Foto: EPA
David Alaba
David Alaba je takoj po vstopu v igro postavil končni izid na Allianz Areni. Foto: Reuters
Nico Hillenbrand
Nico Hillenbrand je dosegel edini zadetek za senzacionalno zmago Astorie. Foto: EPA
Astoria Walldorf
Veliko veselje v Walldorfu po zadnjem pisku sodnice Bibiane Steinhaus. Tudi četrtfinale je zdaj realni cilj, saj bo februarja na sporedu srečanje z Arminio. Foto: EPA

Michael Perensen je v predzadnji minuti prvega polčasa zatresel lastno mrežo. Devet minut pred koncem rednega dela je Steven Skrzybski z natančnim strelom z desnico izsilil podaljšek. V podaljšku so imeli gostje izjemno priložnost, saj je Roman Weidenfeller stekel precej iz vrat, a ostalo je pri 1:1.

Berlinčani zgrešili vse tri strele z bele točke
Pri strelih z bele točke so zadeli Ousmane Dembele, Matthias Ginter in Mario Götze. Weidenfeller je obranil strela Felixa Kroosa in Stephana Fürstnerja, Philipp Hosiner pa je stresel prečko.

Alaba vstopil in potrdil zmago Bayerna
Bayern je izločil Augsburg s 3:1. Carlo Ancelotti je precej premešal postavo, Robert Lewandowski in Arjen Robben sta vseh 90 minut sedela na klopi. Kapetan Philipp Lahm je na Allianz Areni zadel že v 2. minuti z desnico po podaji Thomasa Müllerja. Štiri minute pred odmorom je na 2:0 povišal Julian Green z glavo.

Na začetku drugega polčasa je Mats Hummels v kazenskem prostoru podrl Gojka Kačarja, Manuel Neuer pa je odbil strel Čeola Kuja z enajstih metrov. Na drugi strani je bil z bele točke v 57. minuti nenatančen Müller, ki je meril prek vrat. Sredi drugega dela je Dong Von Dži znižal z močnim strelom z levico. V 89. minuti je David Alaba zamenjal Greena, Avstrijec je postavil končni izid v sodnikovem dodatku z leve strani.
Četrtoligaš izločil Bezjaka in soigralce
Za veliko senzacijo je poskrbela ekipa Astorie Waldorf, ki je v četrti nemški ligi - jugozahod šele na 13. mestu. Darmstadt, ki je v Bundesligi na 13. mestu, se je pošteno opekel (1:0). Edini zadetek pred 4.000 gledalci na razprodanem stadionu Astorie je v 32. minuti z desno nogo dosegel Nico Hillenbrand. Roman Bezjak je vstopil v drugem polčasu, ko gostom ni uspelo izsiliti podaljška.

Zvečer so že izžrebali pare osmine finala, ki bo na sporedu februarja. Bayern bo gostil Wolfsburg, derbi pa bo v Dortmundu, kjer se bo Borussia v ponovitvi lanskega polfinala srečala z berlinsko Hertho.

2. krog, sredine tekme:
ASTORIA WALLDORF - Darmstadt 1:0 (1:0)
Hillenbrand 32.
Bezjak (Darmstadt) je igral od 46. minute.

HANNOVER - Fortuna Düsseldorf 6:1 (5:1)
Sobiech 5., Klaus 7., 34., Harnik 15., 16., Maier 53.; Akpoguma 20.

Lahm 2., Green 41., Alaba 93.; Dži 68.
Ku (Augsburg) je v 49. minuti zapravil 11-m, Neuer je njegov strel odbil. Müller (Bayern) je v 57. minuti z 11-m streljal prek vrat.

Bayern: Neuer, Lahm, J. Boateng, Hummels (81./Badstuber), Juan Bernat, Thiago, Kimmich, Renato Sanches (84./Vidal), Müller, Coman, Green (89./Alaba).

Augsburg: Hitz, Janker, Kačar, Hinteregger, Stafylidis, Kohr (86./Günther), Baier, Teigl (61./Schmid), Ku (78./Hal. Altintop), Max, Dži.

Sodnik: Sascha Stegemann

BORUSSIA (D) - Union Berlin * 4:1 (1:1; 1:0)