Javier Mascherano je takole dosegel svoj prvi zadetek za Barcelono, odkar je leta 2010 prestopil iz Liverpoola. Foto: EPA
James Rodriguez
James Rodriguez (v sredini) je na Riazorju zadel dvakrat. Foto: Reuters

Barca je po zmagi na nedeljskem el clasicu (2:3) ujela Real na lestvici, v sredo pa ni imela težkega dela. V 12. minuti je mrežo gostov po samostojnem prodoru in strelu čez vratarja Salvatoreja Siriguja načel Lionel Messi, po pol ure pa je Andre Gomes po predložku Ivana Rakitića z volejem povišal na 2:0.

Roberto Torres je v 48. minuti s prostega strela sicer znižal na 2:1, a so nato Katalonci v desetih minutah zadeli kar štirikrat in dokončno odločili zmagovalca. Javier Mascherano je v 67. minuti povišal na 6:1, ko je po prekršku nad Denisom Suarezom z 11-metrovke dosegel sploh svoj prvi gol za Barcelono v 319 nastopu. Končni izid je v 86. minuti postavil Paco Alcacer, ki je tako kot Messi in Gomes (v mrežo je pospravil odbito žogo po strelu Gerarda Piqueja v vratnico) zadel dvakrat. V soboto varovance Luisa Enriqueja čaka mestni derbi proti Espanyolu.

Morata zadel že po 52 sekundah
Real je na Riazor odpotoval brez Cristiana Ronalda, ki ga je trener Zinedine Zidane spočil, poškodovanega Garetha Bala in kaznovanega Sergia Ramosa. V začetni postavi je bilo tako devet sprememb v primerjavi z obračunom proti Barci pred tremi dnevi. Kljub temu Realovi "rezervisti" niso imeli težav in visoko zmagali. Alvaro Morata je zadel že po 52 sekundah.