Lucas Castro (v ospredju) je izsilil 11-metrovko, s katere je Valter Birsa postavil končni izid. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Ob močnem strelu Gonzala Higuaina z 11-metrovke je bil Vid Belec nemočen. Foto: Reuters
Juan Cuadrado
Juan Cuadrado postaja vse pomembnejši kamenček v mozaiku Juventusa. Foto: Reuters
Verona - Inter
Inter je pri zadnjeuvrščeni Veroni dobil le točko (3:3), a mora biti zaradi zaostanka s 3:1 tudi z njo zadovoljen. Foto: EPA

Primorec, ki je v sezoni 2012/13 kot posojen nogometaš Genoe igral za Torino, je dosegel četrti gol v letošnji sezoni, prvega z bele točke. Prekršek nad Lucasom Castrom je storil Danilo Fernando Avelar. Gostitelje je v vodstvo popeljal Marco Benassi v 19. minuti, četrt ure pozneje pa je z avtogolom izid poravnal Bruno Peres po podaji Roberta Ingleseja. Predtem gostje niti enkrat niso streljali v okvir vrat.

Torino, ki je na zadnjih štirih tekmah osvojil samo dve točki, od konca novembra pa je zmagal le enkrat, v drugem polčasu ni bil posebej nevaren, zato so navijači po koncu srečanja izžvižgali nogometaše in trenerja Giampiera Venturo. Birsa je igral do 80. minute, Boštjan Cesar pa vso tekmo.

Birsa je nazadnje več kot tri gole v sezoni dosegel leta 2010/2011, ko je igral še v Franciji za Auxerre. To je bilo tudi leto, ko je zadel v Ligi prvakov proti Ajaxu.
Higuain z bele točke matiral Belca
Vodilni Napoli je za osmo zaporedno zmago (nov rekord kluba) z 1:0 premagal Carpi. 24. zadetek v tej sezoni je v 69. minuti z 11-metrovke prispeval Gonzalo Higuain, ki je Vida Belca matiral z močnim strelom. Gostje, ki so drago prodali svojo kožo, so od 57. minute po prekršku nad Lorenzom Insignejem igrali brez izključenega Raffaeleja Bianca. 10 minut pred koncem bi kmalu izenačil Kevin Lasagna, čigar strel je končal malo prek vrat.

Juve strl Frosinone v zadnjih 20 minutah
Juventus je bil v gosteh z 0:2 boljši od Frosinoneja in slavil že 14. zapored. Mrežo predzadnjega kluba je šele v 74. minuti načel Juan Cuadrado po predložku Alexa Sandra z leve strani, v sodnikovem podaljšku pa je končni izid po podaji Alvara Morate postavil Paulo Dybala, ki je nekaj minut pred prvim golom zadel tudi vratnico. Stara dama tako kot v sredo proti Genoi ni blestela, a le strla odpor obrambno usmerjenih gostiteljev.

V naslednjem krogu se bosta v soboto Napoli in Juventus srečala v Torinu.