Marco Reus, Robert Lewandowski in Nuri Sahin se veselijo nove zmage Borussie na stadionu Westfalen. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je napovedal, da bo izpolnil pogodbo v Dortmundu. Foto: EPA
Claudio Pizarro
Claudio Pizarro v letošnji sezoni ni dobil veliko priložnosti, Perujec je še vedno izjemno nevaren pred vrati. Foto: EPA
Vladimir Darida
Vladimir Darida je dosegel tretji zadetek za Freiburg, ki je po izjemnem drugem polčasu proti Borussii iz Mönchengladbacha vse bližje obstanku. Foto: EPA
Zadetka s tekme Braunschweig - Bayern

Rumeno-črni so povedli že v 6. minuti, ko je Miloš Jojić močno streljal z roba kazenskega prostora, žoga je zadela Oliverja Kircha v roko, spremenila smer in končala v mreži. Gostje so se pritoževali, vendar je zadetek veljal. Po četrt ure igre je Šindži Okazaki streljal z 20 metrov, žoga je zadela Matsa Hummelsa in prelisičila Mitchella Langeraka v vratih Borussie. Prvi vratar Roman Weidenfeller je poškodovan. V 18. minuti je Henrik Mhitarjan podal do Roberta Lewandowskega, ki je brez težav zadel za 2:1.

V 53. minuti je veliko neumnost naredil Nuri Sahin, ki je slabo podal proti svojim vratom, Okazaki je prestregel žogo in zatresel prazno mrežo. Čez tri minute je Marco Reus s prostega strela podal pred vrata, kjer je Lukasz Piszczek z glavo poskrbel za novo vodstvo gostiteljev. V 78. minuti je Reus lepo zaposlil Lewandowskega, ki je preigral vratarja Lorisa Kariusa, branilec Niko Bungert pa je žogo z roko odbil na golovi črti. Prejel je rdeči karton, Reus pa je z bele točke postavil končni izid.

"Kloppo" zanikal govorice o selitvi v Katalonijo
Jürgen Klopp je zanikal govorice, da naj bi se preselil k Barceloni. Pogodba s porurskim moštvom ga veže še do leta 2018. "Nič naj vas ne skrbi," je poudaril "Kloppo", ki je z naskokom najpriljubljenejši trener v Nemčiji.
Klopp se je s poudarjanjem zvestobe rumeno-črnim odzval na dogodke v Španiji, kjer je v raziskavi časnika Marca 31 odstotkov bralcev izrazilo željo, da bi prav Klopp vodil Barco, nasledil naj bi neuspešnega trenerja Gerarda Martina. "Vsi v tej ekipi smo kar nekako zaljubljeni v svoje moštvo ter v način dela, ki ga izvajamo v klubu," je še dejal Klopp. Medtem ko bodo lahko navijači po zagotovilih trenerja mirno spali še štiri leta, pa vodstvo kluba že razmišlja o prihodnosti po Kloppu.

Direktor kluba Hans-Joachim Watzke je tako v pogovoru za časnik Welt am Sonntag dejal, da že iščejo stratega, ki bi lahko stopil v Kloppove čevlje, ko se bo ta poslovil: "Izključujem možnost, da bo odšel predčasno. Toda enkrat bo konec pogodbe in naša naloga je, da poskrbimo za najboljšega trenerja za našo ekipo. Naloga bo težka, a nimamo izbire."

"Pizza" in rezervist "Mandžo" odločila
Bayern je na zadnjih treh tekmah v nemškem prvenstvu osvojil le točko. Športni direktor Matthias Sammer je bil jezen zaradi neprimernega pristopa. Dejal je, da so vsi preveč zadovoljni z doseženim. Braunschweig je na zadnjem mestu in številne ekipe, ki se borijo za obstanek, so se bale, da bi Bavarci pustili točke, a to se ni zgodilo.

Na stadionu na Hamburger Strasse je Bayern prevladoval, a si ni pripravil velikih priložnosti. V vratih je bil znova Lukas Raeder, Manuel Neuer bo zagotovo branil na prvi tekmi polfinala Lige prvakov v sredo v Madridu proti Realu.

Četrt ure pred koncem je Mario Götze na levi strani kazenskega prostora zaposlil Claudia Pizarra. Perujski napadalec je z močnim strelom z levico poslal žogo pod prečko. V 73. minuti je vstopil Mario Mandžukić, ki je štiri minute pred koncem postavil končni izid. Gostitelji so stopili preveč naprej, Raeder je izbil žogo izpred svojih vrat, hrvaški napadalec je krenil proti vratom in z levico poslal žogo med nogama vratarja Daniela Davarija.