Nemška strelca Thomas Müller in Mario Götze. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je dosegel lep zadetek, ob tem pa imel še dve priložnosti za izenačenje. Foto: EPA
Adam Nawalka in Joachim Nawalka
Pozdrav selektorjev Adama Nawalke in Joachima Löwa. Foto: EPA
Zadetki s tekme med Nemčijo in Poljsko

Spomnimo, oktobra lani sta zgodovinsko prvo (nogometno) zmago Poljske nad Nemčijo prinesla Arkadiusz Milik in Sebastian Mila.

Müller končal akcijo Hectorja in Bellarabija
Tokrat so Nemci odlično začeli obračun v Frankfurtu. Napadalno igro so z golom kronali že v 12. minuti, ko sta Jonas Hector in Karim Bellarabi na levi strani kazenskega prostora z dvojno podajo izigrala poljsko obrambo, Hector je podal v sredino, kjer je Thomas Müller žogo potisnil v mrežo.

Götze povišal na 2:0
V 19. minuti je semafor kazal že 2:0. Na levi strani kazenskega prostora je preigraval Mario Götze, nato pa nenadoma sprožil in s strelom po tleh matiral vratarja Lukasza Fabianskega. Poljski obrambni igralci so spet zamočili.

Lewandowski znižal zaostanek
Nemci bi lahko v nadaljevanju še povišali prednost, a je Fabianski dobil dvoboj s Hectorjem. Na drugi strani je v 37. minuti Poljska izpeljala izjemen protinapad, v katerem je Kamil Grosicki z leve strani podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski z glavo že v padcu matiral Manuela Neuerja.

Neuer in Götze ustavila Lewandowskega
Lewandowski bi lahko ob koncu polčasa celo izenačil. Najprej mu je Neuer, ki je pred tem slabo podal, ubranil projektil z roba kazenskega prostora, nato pa je po kotu Lewandowski poskusil še z glavo, a je žogo z golove črte odbil Götze.

Götze zapečatil usodo Poljakov
Nemčija bi v 57. minuti lahko povišala prednost, a je veselje Götzeju preprečila vratnica. Na drugi strani je Neuer ubranil projektil Krychowiaku. Nemci so bili blizu tretjemu golu tudi v 71. minuti, ko je Fabianski na golovi črti ustavil žogo po strelu Matsa Hummelsa z glavo. Nemčija je napadala za tretji zadetek, po katerem bi lažje zadihala, a so borbeni Poljaki odbijali napade. Vse do 82. minute. Takrat je namreč Fabianski najprej ubranil poskus Müllerja, vendar je odbito žogo Götze pospravil v mrežo. "Elf" se je z zmago zavihtel na vrh skupine.

Gruzijci ugnali Škote
V prvi tekmi skupine D je Gruzija nekoliko presenetljivo premagala Škotsko z 1:0. Mož odločitve Valeri Kazaišvili v 38. minuti.

Zmaga Srbov, remi Albancev
V skupini I je Albanija preživela gostovanje na Danskem (0:0), s čimer ostaja še edina neporažena, medtem ko je Srbija premagala Armenijo z 2:0. Srbi so imeli pred tekmo zaradi kazni z obračuna proti Albancem -2 točki, zdaj pa so pri 1.