Aluminij
Maribor z golom Mešanovića strl Ankaran
Zadetki s tekme med Celjem in Aluminijem
Domžalčanom derbi v Novi Gorici

Potem ko so vijoličasti sredi tedna doživeli hud poraz proti Liverpoolu (0:7) v Ligi prvakov, je bila primorska zasedba pravšnji nasprotnik, da si Mariborčani vsaj malo "zaližejo rane". A za poln izkupiček so se morali varovanci Darka Milaniča precej potruditi.

Vršič odvzel žogo, Mešanović zadel
Vijoličasti so pričakovano hitro prevzeli pobudo, vendar si kljub premoči niso priigrali večjih priložnosti. Ankarančani so se namreč zelo pogumno in pametno branili. Tako je bilo vse do 40. minute, ko je Dare Vršič odvzel žogo Emirju Burkiću kakšnih 20 metrov stran od gostujočih vrat, nato potegnil naprej, podal na desno stran do vtekajočega Jasmina Mešanovića, ki je s strelom po tleh matiral Primoža Bužana. Statistika prvega polčasa: posest žoge 68:32, streli v okvir vrat 6:0.

Bohar stresel vratnico
Premoč Maribora se je nadaljevala tudi v drugem delu, a jim disciplinirani gostje niso dopustili večjih priložnosti. V 77. minuti je Damjan Bohar stresel vratnico. Jalovi napadi domačih so sprovocirali tudi nekaj žvižgov s tribun. Drugega zadetka ni bilo, kljub temu pa se je za Maribor po turbulentnem tednu končalo dobro. Statistika: posest žoge 65:35, streli 15:7, v okvir vrat 9:0.

Domžalčani dobili derbi v Novi Gorici
Popoldne so Domžalčani v derbiju 13. kroga s 3:1 premagali Gorico in se vsaj za en dan zavihteli na tretje mesto prvenstvene lestvice. V Novi Gorici so domači povedli že v 6. minuti, ko se je Kyrian Nwabueze najprej otresel Zenija Husmanija, nato pa z močnim strelom s približno 20 metrov za desno vratnico matiral Dejana Milića. Domžale so izenačile v 37. minuti. Jure Balkovec je s prostega strela poslal predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Marko Alvir in z glavo ukanil Grego Sorčana. Polčas se je tako končal z 1:1.

V drugem delu je sledil popoln preobrat gostov. Najprej je v 55. minuti po novi podaji Balkovca z glavo zadel Senijad Ibričić, nato pa je bil z glavo še enkrat uspešen Alvir, ki je v 69. minuti žogo po podaji Ibričiča podaljšal v levi spodnji kot nemočnega Sorčana. Ta se je tik pred zadetkom izkazal z dvema obrambama po strelu Vetriha. Zanimivo je, da so domači vse tri zadetke prejeli na enak oziroma podoben način - z glavo po podaji z leve strani.

Aluminij do zmage v 93. minuti
V prvi tekmi dneva je Aluminij z zmago v Celju prekinili niz treh zaporednih porazov. Kidričani so na dozdajšnjih štirih gostovanjih v Celju osvojili le točko. Tokrat pa sta Matic Vrbanec in Anton Rogina poskrbela za preobrat in prvo zmago Aluminija po sedmem krogu. Od takrat pa na svojo zmago čakajo Celjani, ki so drugič zapored izgubili in pod vodstvom Dušana Kosića v ligi še niso zmagali. V 22. minuti so Celjani povedli. Četrti zadetek v sezoni je zabil Filip Dangubić, ki je zadel po izvrstni podaji Luke Žinka. Dangubić je imel sedem minut pozneje še eno lepo priložnost, ko je preigral Sanina Mimunovića, vendar pa je žogo poslal mimo vrat. Tri minute zatem se je gostujoča mreža znova zatresla. Elvedin Džinić je streljal z razdalje, vendar je Dangubić v prepovedanem položaju oviral vratarja Luko Janžekoviča.

Gostje so bili v prvem delu najbližje zadetku v 18. minuti, ko je Žiga Škoflek z 20 metrov stresel vratnico. V 81. minuti so Kidričani izenačili. Po podaji Francesca Tahiraja z leve je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Denija Štrausa. Vrbanec je zanesljivo izvedel strel z bele točke. V tretji minuti sodnikovega nadaljevanja pa je preobrat dokončal rezervist Rogina, ki je po podaji Ibrahima Mensaha zadel s strelom po tleh z roba kazenskega prostora.

Vodilna Olimpija je že v petek zanesljivo ugnala Triglav (3:0).
Zadnja tekma 13. kroga med Krškim in Rudarjem je bila v nedeljo zaradi naliva preložena. Odigrana bo v torek ob 17.30.