Zmagovalec Lige prvakov bo znan 26. maja v Kijevu. Foto: EPA

Z zadetkom Gomesa v 78. minuti je Europa na gostovanju z 2:1 premagala prvaka Walesa The New Saints. Klub iz Gibraltarja, ki je sestavljen pretežno iz španskih nogometašev, se je v drugi predkrog uvrstil tudi lani po zmagi nad Pjunikom iz Armenije. Z zmagovalcem tega obračuna se bo v drugem predkrogu pomerila Rijeka, ki jo vodi Matjaž Kek.

Prvič v kvalifikacijah za Ligo prvakov sodeluje prvak Kosova. Trepča 89, ki je prejšnji teden na pripravljalni tekmi na Bledu remizirala z Olimpijo (1:1), je na gostovanju na Ferskih otokih izgubila z 2:1 proti Vikingurju. S prvim zadetkom v najelitnejšem evropskem tekmovanju se je v kosovsko nogometno zgodovino v 39. minuti zapisal Hajdari. Odločitev je padla v 73. minuti, ko je za Vikingur zadel Laval.

Maribor se bo v 2. predkrogu pomeril z Zrinjskim iz Mostarja. Prva tekma bo 12. julija, povratna pa 19. julija v Ljudskem vrtu.