Andraž Šporar, najboljši strelec letošnje sezone slovenskega prvenstva, je moral v drugem polčasu zaradi poškodbe predčasno z igrišča. Foto: www.alesfevzer.com
Azzurri na koncu strli mlade Slovence

Junak tekme je bil Gaetano Monachello. Njegova lepa zadetka sta Italijanom prinesla vodstvo z 0:2. Član Atalante, ki je v drugem polčasu zamenjal Federica Bernardeschija, je zadel v 72. in 84. minuti. Najprej je po podaji Benassija z volejem presenetil Grego Sorčana, ki si je do tistega trenutka prislužil zelo visoko oceno. Monachello je drugi zadetek dosegel na podoben način, potem ko je natančno "ustrelil" z dvajsetih metrov.

Končni izid je v 87. minuti postavil Marco Benassi, ki je mojstrsko sprejel žogo in jo z levico poslal mimo Sorčana.

Slovenija (v prvo postavo sta se vrnila Jon Gorenc Stanković in Petar Stojanović) je bila v prvem polčasu precej enakovredna, čeprav so imeli azzurri večjo posest žoge (41:59). Zelo dejaven je bil Andraž Šporar, ki se je dobro kosal z vrstniki, ki že podpisujejo bogate pogodbe. Prvi strelec letošnje sezone slovenskega prvenstva se je v 63. minuti poškodoval, se vrnil na igrišče, vendar moral v 72. minuti na klop, brez kapetana pa je bila slovenska igra precej bleda.

Vseeno je končni vtis precej boljši, kot kaže izid. To je drugi poraz selekcije U-21 v tokratnih kvalifikacijah, obakrat so bili usodni Italijani, ki so dvoboj pred enim mesecem dobili z 1:0.