Rezervist Andre Schürrle je v 87. minuti postavil končni izid z močnim strelom pod prečko. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v 17. minuti povedel Real v vodstvo. Foto: Reuters
Kamil Glik
Kamil Glik je v 94. minuti priboril točko Monaco na tekmi proti Bayerju. Foto: Reuters
Heung Min Son
Heung Min Son je takole zadel za tri točke Tottenhama v Moskvi. Foto: Reuters
Islam Slimani
Veselje Islama Slimanija in soigralcev ob zmagovitem zadetku Leicestra. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je bil eden izmed štirih strelcev Juventusa na Maksimiru. Foto: Reuters

Na zanimivem srečanju v Dortmundu je v 17. minuti po akciji Jamesa Rodrigueza in Garetha Bala, ki je podal s peto, s strelom "iz prve" najprej zadel Cristiano Ronaldo. Po prostem strelu in slabem posredovanju Keylorja Navasa je v 43. minuti izenačil Pierre Emerick Aubameyang, potem ko je Navas žogo izbil v Raphaela Varana.
V 68. minuti je bil Varane udeležen tudi v akciji za gol Reala, saj je v mrežo spravil odbito žogo Karima Benzemaja od vratnice in prečke za 1:2. Borussia je nato pritisnila, si pripravila kar nekaj priložnosti in zasluženo prišla do točke. Končni izid je v 87. minuti z močnim strelom pod prečko postavil rezervist Andre Schürrle.
Že na začetku tekme je Real zadel vratnico, vendar iz nedovoljenega položaja. Na drugi strani je žoga v roko zadela Ronalda, vendar se sodnik Mark Clattenburg ni odločil, da pokaže na belo točko. Ob koncu prvega polčasa so sodniki pravilno razveljavili zadetek Ronalda z glavo.
Na drugi tekmi skupine F je bil Sporting z 2:0 boljši od Legie iz Varšave. Priložnost za znižanje izida je imel lani igralec Olimpije Miroslav Radović, toda žoga je zletela malenkost mimo vratnice.
Glik rešil Monaco
V skupini E se je moral Bayer Leverkusen še drugič zadovoljiti samo s točko. V Monte Carlu so Kevin Kampl in soigralci v 73. minuti povedli. Po podaji Admirja Mehmedija je iz bližine z glavo žogo v mrežo preusmeril Javier Hernandez. Ko je že kazalo, da bo Bayer iz kneževine odšel z zmago, je v 94. minuti s sijajnim volejem z roba kazenskega prostora izid poravnal Poljak Kamil Glik.
Tottenham je v Moskvi pri CSKA-ju slavil z 0:1. V 71. minuti je srečanje odločil Heung Min Son po podaji Erika Lamele v kazenski prostor.
Leicester do novih treh točk
Köbenhavn je v skupini G s 4:0 razbil Club Brugge, vse štiri zadetke je dosegel v drugem polčasu. Benjamin Verbič, ki je igral do 67. minute, je v 64. minuti na kratko podal za izjemen zadetek kapetana Thomasa Delaneyja iz voleja z več kot 25 metrov za 2:0.
Leicester je z golom Alžirca Islama Slimanija v 25. minuti strl Porto in vpisal še drugo zmago. Slimani je mrežo zatresel iz bližine z glavo po podaji rojaka Riyada Mahreza z desne strani. Ob koncu je angleške prvake rešila vratnica.
Dinamo najbližje golu s prečko pri 0:1
V skupini H je Juventus v Zagrebu Dinamo premagal z 0:4. Po napaki v domači obrambi, ko je Leonardo Sigali slabo posredoval z glavo, je v 24. minuti prvi zadel Miralem Pjanić. Kmalu zatem je bil po prostem strelu Gordon Schildenfeld z glavo blizu izenačenju, toda veselje mu je preprečila prečka. V 31. minuti je po izvrstni podaji Pjanića pred vrata na 0:2 povišal Gonzalo Higuain, ki si je žogo najprej ustavil s prsmi.
V 57. minuti je prvi gol v sezoni dosegel še Paulo Dybala, ki je natančno streljal s skoraj 30 metrov. Končnih 0:4 so gledalci videli v 85. minuti. Prosti strel je izvajal Dani Alves, žoga se je v živem zidu odbila od Schildenfelda, 18-letni vratar Adrian Šemper pa je ni uspel ustaviti. Dinamo je vodil začasni trener Željko Sopić, zdaj pa bo na klop sedel dozdajšnji bolgarski selektor Ivajlo Petev. Sevilla je z 1:0 ugnala Lyon.