Stoke City (na fotografiji dvoboj Stevana Jovetića in Johna Waltersa) je osvojil stadion Etihad. Foto: EPA
Angel di Maria
Manchester Unitedu na začetku sezone ne gre po načrtih, navijači pa upajo, da bodo številne okrepitve na čelu z Angelom di Mario počasi le prinesle pravi rezultat. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa je začel in končal strelski pohod Chelseaja v Liverpoolu. S štirimi goli je vodilni strelec prvenstva. Foto: Reuters

Edini zadetek je v 58. minuti dosegel Mame Biram Diouf, ki je v samostojnem prodoru pretekel več kot 60 metrov, nato pa matiral še vratarja Joeja Harta s strelom za njegovo bližnjo vratnico. Stoke je predtem izgubil vseh 12 srečanj na stadionu Etihad.

"Rdečim vragom" le remi v Burnleyju
Tudi drugi klub iz Manchestra, United ni zmagal, pač se je moral zadovoljiti le s točko. V Burnleyju je bilo 0:0. Novinec Burnley je s tem osvojil prvo točko. Prvič je za rdeče vrage igral Angel di Maria, ki je klub okrepil za 75 milijonov evrov, kar je rekordna vsota v zgodovini angleškega nogometa. A Manchestru ne gre in ne gre, tokrat pa na njegovi strani ni bil niti sodnik. V 87. minuti bi lahko po igranju z roko enega od igralcev Burnleyja (streljal je Ashley Young) dosodil enajstmetrovko, a se je igra nadaljevala. Če prištejemo še pokalni polom, je novi trener Louis Van Gaal že četrtič v novi sezoni brez zmage.

Razpoloženi Chelsea napolnil mrežo Evertona
Bolje gre Chelseaju, nasprotniku Maribora v Ligi prvakov, saj je zmagal še tretjič zapored, potem ko je v gosteh kar s 6:3 nadigral Everton. "Modri" so že v tretji minuti vodili z 2:0. Zadela sta Diego Costa in Branislav Ivanović. V nadaljevanju so varovanci Joseja Mourinha brez težav držali prednost.