Prekinjena tekma Kukesi - Legia je dobila razplet za zeleno mizo. 20-letni Slovak Duda pa je v nedeljo že odigral drugi polčas tekme v poljskem prvenstvu. Foto: EPA

Tekmo v glavnem mestu Albanije so namreč morali prekiniti ob vodstvu Legie z 2:1, potem ko je nekdo s tribune domačih navijačev s kamnom v glavo zadel gostujočega igralca Ondreja Dudo. Slovaški vezist je obležal in potreboval zdravniško pomoč, švicarski sodnik Stephan Klossner pa je tekmo nemudoma prekinil.

Simbolična denarna kazen
Albanski klub Kukesi bo moral naslednji dve domači evropski tekmi igrati pred praznimi tribunami, ob tem pa bo moral plačati še 70.000 evrov kazni zaradi pirotehnike, metanja predmetov, izgredov in neprimernih transparentov. S prebojem v 3. predkrog Evropske lige si je sicer Kukesi priigral 630 tisoč evrov.

Vseeno so se albanski podprvaki izognili najhujši kazni, izključitvi, in bodo v četrtek vseeno odigrali povratno tekmo, kjer pa bodo v Varšavi pred nalogo nemogoče - proti favorizirani Legii izničiti zaostanek z 0:3.