Kevin Kampl je z Leipzigom dosegel veliko zmago. Foto: EPA
Naby Keita in Timo Werner sta zadela za zmago nad Bayernom. Foto: EPA

Najbližja zasledovalca nemških prvakov sta Schalke in dortmundska Borussia, Leipzig pa je šesti. Bikom, za katere je Kevin Kampl odigral vso tekmo, portal Who Scored pa mu je za njegovo predstavo namenil oceno 7,1, je uspelo prekiniti niz štirih tekem brez zmage v državnem prvenstvu. In to jim je uspelo v velikem slogu, z zmago nad bavarskim velikanom, prvo v petih medsebojnih srečanjih. Münchenčani so prvič po skoraj treh letih v nemškem prvenstvu izgubili tekmo, na kateri so vodili.

Bayern je v prvem polčasu prišel le do enega strela. Na drugi strani so jih gostje sprožili 13, od tega pet na vrata, vendar povedli so Bavarci. V 12. minuti sta si Thomas Müller in James Rodriguez na desni strani izmenjala dvojno podajo. Kolumbijski nogometaš je z roba kazenskega prostora nato poslal visoko žogo v sredino, kjer je z glavo mrežo zatresel Sandro Wagner.

Še v prvem polčasu je gostiteljem uspelo izenačiti. Naby Keita je podal Timu Wernerju, toda njegov poskus iz bližine je Niklas Süle blokiral, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Keita. V drugem polčasu, ko je bil Bayern nekoliko nevarnejši, pa je Leipzig povedel. 57. minuta je tekla, ko je Keita poslal mojstrsko podajo za hrbet bavarski obrambi. Werner je pobegnil branilcem Bayerna in po 543 minutah znova zatresel mrežo.
V naslednjem krogu bo veliki derbi na Allianz Areni, Bayern bo 31. marca gostil dortmundsko Borussio. V primeru zmage bi Bavarci že šestič zapored postali nemški prvaki, če Schalke ne osvoji treh točk proti Freiburgu.
"Nisem presenečen nad odlično igro Leipziga, ki se bori za preboj v Ligo prvakov. Za nas ta poraz ni usoden. Proti tako močnemu tekmecu na gostovanju lahko izgubiš," je povedal uspešni trener Jupp Heynckes, ki si bo pred ključnim aprilom vzel teden dni dopusta. Bayern je igral s precej rezervisti. Franck Ribery in Robert Lewandowski sta vstopila šele v zadnje pol ure, Javi Martinez in Jerome Boateng sta sedela na klopi. Prednost imajo zdaj tekme v Ligi prvakov, 3. in 11. aprila sta na sporedu četrtfinalna obračuna s Sevillo.
Köln še upa na obstanek
Zelo napeto bo v boju za obstanek, kjer je Köln zbežal z zadnjega mesta po zmagi nad Bayerjem iz Leverskusna z 2:0. Ključna je bila 33. minuta, ko je Lucas Alario s komolcem namerno udaril Dominica Maroha. Posredoval je videosodnik in glavni sodnik Harm Osmers si je še enkrat pogledal posnetek ob igrišču, nato pa Alaria izključil. Gostitelji so z igralcem več prišli do velike zmage in podaljšali upanje na čudež, saj so v uvodnih 16 krogih zbrali le tri točke.
Maroh je prikazal sijajno igro v obrambi. Po koncu tekme so ga popolnoma prevzela čustva in ni mogel skriti solz. Boj za obstanek je neizprosen in v letošnji sezoni so v najslabšem položaju tradicionalni klubi. Na zadnjem mestu je Hamburger SV, ki še nikoli ni izpadel iz elite.