Srbi so napredovali kljub neuspešnemu zadnjemu strelu Petra Nenadića na tekmi proti Islandiji. Foto: Reuters
Švedski rokometaši
Švedski rokometaši so se takole veselili po veliki zmagi v Splitu. Foto: Reuters

Srbi bi se ob zmagi nad Islandijo s štirimi zadetki prednosti že pred večerno tekmo veselili napredovanja, saj bi v tem primeru končali na enem izmed prvih treh mest v skupini A ne glede na razplet dvoboja Hrvaška - Švedska. Ker jim to ni uspelo, so morali upati na remi ali zmago Švedske. Srbija je imela sedem sekund časa za zadnji napad na tekmi, a je nizek strel Petra Nenadića ubranil islandski vratar Björgvin Pall Gustavsson, tik preden bi žoga prešla golovo črto.

Ob polčasu je bil izid 12:12, v drugem delu pa je večji del vodila Islandija, največ za štiri gole. Srbija je nato zaigrala bolje, deset minut pred koncem izenačila in slavila s +3.

Hrvaška zaostala že v prvem polčasu
Švedi so si z zmago nad Hrvati zagotovili prvo mesto v skupini in bodo drugi del prvenstva začeli s štirimi točkami, Hrvati pa z dvema. Skandinavci so v prvem polčasu, ki so ga dobili s 17:12, dosegli pet zadetkov iz protinapadov in enega v prazna vrata. Že v 13. minuti so vodili z 9:4, po hrvaškem znižanju na 10:8 pa so se znova odlepili. Na začetku drugega polčasa so Švedi ušli na 19:12 in 25:16 ter mirno končali tekmo.
Iz skupine B napredujejo Francija, Norveška in Belorusija.