Žiga Mlakar (na fotografiji), Branko Vujović, Tilen Kodrin in Igor Anić so dosegli po pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani dolgo časa pretili Vardarju

Celjani so dobro odprli tekmo in po desetih minutah vodili s 6:4. A Vardar je v nadaljevanju prevzel pobudo. Po izenačenju na 8:8, si je do polčasa priigral prednost 16:13. V vratih Vardarja se je izkazal Strahinja Milić, ki je ustavil kar nekaj strelov domačih. Najučinkovitejši strelec gostov je bil krilni igralec Danil Šiškarev, ki je dosegel šest golov. Pri Celjanih Žiga Mlakar štiri.

Pivovarjem ni uspelo ujeti Vardarja
V drugem polčasu je Vardar uspešno branil razliko od treh do štirih golov. V 45. minuti je Tilen Kodrin zabil za 22:24, malo pozneje pa je Igor Anić Celjane približal le na gol zaostanka (23:24), tako da je gostujoči trener vzel minuto odmora. Po njej je Aljaž Pajntar sijajno ubranil "zicer" Igorju Karačiću. Kljub zelo dobri predstavi Pajntarja, ki je v drugem polčasu zamenjal Urbana Lesjaka, pivovarjem ni uspelo izenačiti. Pri 28:30 je Matic Suholežnik stresel vratnico, na drugi strani pa je Karačić razblinil vse dvome o zmagovalcu.

V domači ekipi so bili strelsko najučinkovitejši Branko Vujović, Tilen Kodrin, Igor Anić in Mlakar, vsi so dosegli po pet zadetkov.

Mitrović strgal križne vezi
Poraz ima še dodaten grenak priokus, saj so pivovarji ostali brez Luke Mitrovića, ki si je strgal križne kolenske vezi, tako da bo moral na operacijo. Po njej ga čaka od šest- do sedemmesečna rehabilitacija, kar pomeni, da je sezona zanj bolj ali manj končana.

Drugi slovenski predstavnik Gorenje bo v nedeljo gostil Vojvodino.