Trener Celja Branko Tamše
Trener Gorenja Borut Plaskan
Tamše: Izgubili smo točko v Velenju
Neodločeno na rokometnem derbiju

Zadnji zadetek na tekmi je tri sekunde pred koncem dosegel rokometaš Gorenja Janez Gams in svoji ekipi priboril dragoceno točko. Za 31-letnega Gamsa, ki se je znašel osamljen na šestmetrski črti, je bil to edini gol na srečanju.
Večji del prvega polčasa je vodilo Gorenje, največ za tri zadetke (6:3, 9:6, 10:7). Celjani so izenačili na 11:11 in ob koncu tudi dvakrat povedli, z 12:13 in 13:14, kolikor je bil izid po 30 minutah. V 24. minuti je pri gostiteljih rdeči karton prejel Alem Toskić, ki je v obraz udaril Miho Zarabca.
Celjani vodili z 21:23 in 23:25
V drugem polčasu so si gostitelji po delnem izidu 3:0 v 42. minuti znova priigrali dva gola prednosti (19:17), a je nato niz 3:0 uspel tudi Celju za vodstvo z 19:20. Zarabec je v 54. minuti iz protinapada zadel za 21:23, po izenačenju na 23:23 in zapravljeni 7-metrovki domačih (prečka) pa je isti igralec s svojim šestim zadetkom poskrbel tudi za izid 23:25, ko je semafor kazal, da je do konca le še dobra minuta.
V končnici je bilo Gorenje vendarle nagrajeno za trud in nepopustljivost, Celjani pa lahko obžalujejo zapravljen zadnji napad (Blaž Janc je storil prekršek v napadu) in prejeti gol v izdihljajih tekme.

Gorenje prekinilo niz treh porazov
Ekipi sta se letos sicer srečali že četrtič, Velenjčani so pred današnjo tekmo izgubili vsa tri srečanja. V Ligi Seha je bilo 27:26 in 34:28 za Celjane, medtem ko so pivovarji pred dnevi v Pokalu Slovenije slavili s 26:23. Ose na zmago proti večnim tekmecem iz Celja čakajo že od 4. decembra 2013.

Moštvi sta po remiju s po 47 točkami še naprej izenačeni na vrhu lestvice državnega prvenstva. Prav drugi medsebojni obračun, ki bo 2. junija v Zlatorogu, bo najbrž odločil o naslovu državnega prvaka.