Matjaž Brumen je bil najuspešnejši v velenjski ekipi, dosegel je devet golov. Foto: www.alesfevzer.com

Velenjčani so v tem tednu dosegli še drugo zmago v regionalni Ligi Seha. Po zmagoslavju nad makedonskim Metalurgom v Skopju so danes na kolena položili še tekmece iz Novega Sada.

"Ose" so po bledem uvodu in zaostanku z 0:2 hitro uredile svoje vrste. Po delnem izidu 3:0 so v sedmi minuti povedle s 3:2 in povsem zagospodarile v svojem rokometnem hramu. Gostitelji so si v 13. minuti priigrali tri gole prednosti (7:4), vendar se njihovi tekmeci iz Vojvodine niso predali, v 18. minuti so se jim približali le na gol (9:8). A nato je znova nastopilo plodno velenjsko obdobje, izbranci Željka Babića so namreč v naslednjih petih minutah naredili delni izid 5:0 in povišali na 14:8, v prvi polovici tekme pa so največ vodili za osem golov (17:9, 18:10 in 19:11).

Domači rokometaši v drugem polčasu niso popustili niti za ped, Babić pa je zaradi prevelike kakovostne razlike dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svoje varovance in jim namenil počitek za nadaljnje in veliko pomembnejše dvoboje. Velenjska prevlada je bila očitna v vseh segmentih igre, končna razlika zgovorno priča o tem.

V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Matjaž Brumen in Niko Medved. Prvi je dosegel devet, drugi pa šest zadetkov.

Velenjska ekipa bo prihodnjo tekmo v tem tekmovanju igrala v torek, 7. novembra, ko bo gostila hrvaški Zagreb.