Šime Ivić
Šime Ivić je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Celjan. Foto: BoBo
Za pokal pričakovano Celje in Gorenje

Pivovarji so v prvem polfinalu brez večjih težav odpravili drugoligaša iz Dola pri Hrastniku, in sicer z 39:21. Končni zmagovalec ni bil nikoli pod vprašajem. Že ob polčasu je semafor kazal +15 (23:8), v nadaljevanju pa je prednost še nekoliko narasla.

Najboljši strelec pri Celjanih je bil Šime Ivić, ki je dosegel sedem golov. Enako uspešen je bil na drugi strani Amal Ajdari.

Koprčani do konca dihali za vrat Gorenju
Precej bolj izenačen je bil drugi polfinale, kjer je Gorenje šele v končnici strlo odpor srčnih domačinov za 30:28. Uroš Rapotec je v 57. minuti izenačil na 28:28, nato pa sta tehtnico na stran gostov nagnila Poljak Michal Szyba in Marko Dujmović. Pri zmagovalcih je Staš Skube zabil šest golov, dva več (8) pa je na drugi strani prispeval Uroš Rapotec.

Nedeljski finale s prenosom na TVS 2 in na MMC-ju se bo začel ob 17.30. Celjani lovijo 18. pokalno lovoriko, Velenjčani pa drugo.

POKAL SLOVENIJE (M)
ZAKLJUČNI TURNIR, Koper
POLFINALE

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - Dol TKI Hrastnik
39:21 (23:8)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Ivić 7 (1), Žuran 2, Janc 5, Razgor 2, Suholežnik 2 (1), Marguč 3 (1), Cvetko 1 (1), Poteko 3, Miklavčič 1, Slišković 4, Zarabec 4 (2), Kodrin 4 (1), Žvižej 2.

Dol TKI Hrastnik: Hribernik, Cenkar, Žekar, Klepej, Ajdari 7 (6), Zore 2 (1), Bauerheim 3, Guček 4, Moljk, Hribšek 2 (1), Pintar, Ramič 2, Ribič, Jazbec 1, Žveglič.

Sedemmetrovke: 7/7; 8/8

Izključitve: 12 min: 4 min

Koper 2013 - GORENJE VELENJE
28:30 (17:18)

Koper 2013: Ponikvar, Podpečan, Sankovič, Grzentič, Dobrila 1, Vlah 6 (3), Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 2, Moljk 1, Gorela 4 (1), Zugan, Rapotec 8 (1), Sokolič 3 (1), Frank, Ravlija.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 4, Cehte 3, Medved, Szyba 3, Skube 6 (4), Golčar, Šoštarič 3, Kleč 4, Dobelšek, Gams 3, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 4, Bećiri.

Sedemmetrovke: 6/7; 4/ 4
Izključitve: 10 min; 8 min

Tekma za 3. mesto bo v nedeljo ob 15.00, finale pa v nedeljo ob 17.30. Prenos finala na TVS 2 in na MMC-ju.