Miha Zarabec je bil z osmimi zadetki najboljši strelec tekme. Foto: BoBo
Celje PL

Za nami je težka tekma. Na začetku obeh polčasov si je Rhein Neckar z napadom 7:6 ustvaril lep kapital. A nismo popuščali. Ujeli smo jih in prehiteli. Na koncu smo imeli priložnost vsaj za točko, ki bi nam veliko pomenila. Kljub temu moram pohvaliti fante za izjemno borbenost, a ostaja grenak priokus. V določenih obdobjih tekme smo pokazali kompakno obrambo in dopadljivo igro v napadu, zato škoda, da nismo bili nagrajeni vsaj s točko.

Trener Celja Branko Tamše po tekmi

Celjani so se od prve minute naprej pogumno zoperstavili favoriziranim gostiteljem, ki so na začetku tekme trikrat povedli, a sta Povilas Babarskas z enim in Miha Zarabec z dvema zadetkoma poskrbela za izenačenje (3:3).

Po dobrem začetku pivovarji padli
Pri 5:4 je vratar Ivan Gajić ubranil sedemmetrovko Andyju Schmidu, tako da so imeli njegovi soigralci priložnost za izenačenje, a so jo zapravili, na drugi strani pa je Gedeon Guardiola povišal na 6:4. Celjani so imeli vse več težav v napadu, razbranil se je tudi vratar Andreas Palicka, kar so levi izkoristili in v 15. minuti z zadetkom Kima Ekdahla Du Rietza ušli na 10:5. Trener Branko Tamše je moral vzeti minuto odmora.

Tamšetovi varovanci do polčasa ujeli priključek
Celjski strelski mrk je z zadetkom prek celotnega igrišča prekinil Vid Poteko za 10:6. Malo pozneje je igranje domačih s sedmimi igralci v polju in brez vratarja kaznoval še vratar Ivan Gajić (10:7). Toda temu sta sledila spet dva zadetka Rhein Neckarja za 12:7 v 20. minuti. Sledilo je novo celjsko obdobje, v katerem so se slovenski prvaki z delnim izidom 4:0 v 28. minuti približali le na zadetek zaostanka (14:13). Vratar Gajić je spet zadel v prazna vrata in tako kaznoval "eksperimentiranje" levov v napadu. Enako je uspelo Blažu Jancu, ki je postavil izid polčasa - 16:15. Miha Zarabec je bil s štirimi goli najučinkovitejši pri Celju.

Celjani napravili delni izid 8:0
Pivovarji so drugi del odprli slabo, imeli so veliko težav z domačo obrambo 6:0, tako da so levi v 36. minuti pobegnili na 22:17. Razigral se je Islandec Gudjon Valur Sigurdsson. A Celjani se niso predali. Po nekaj uspešnih napadih je semafor v 42. minuti znova kazal 24:22. Malo pozneje je Žiga Mlakar izsilil štiriminutno izključitev Guardiole, kar so gostje izkoristili. Zarabec je odlično podajal, Jaka Malus in Kristjan Bećiri pa sta poskrbela za izenačenje (24:24). A to še ni bilo vse. Po golu Mlakarja in Zarabca je semafor v 46. minuti kazal 26:24, vratar Gajić pa je s svojim tretjim golom čez vse igrišče, RNL je spet napadal s sedmimi v polju, povišal na +3 (27:24) v 47. minuti. Domači trener Nicolaj Jacobsen je moral vzeti minuto odmora.

Marguč ob izenačenju prestopil
Ta je pomagala, saj so levi ekspresno izenačili (27:27), tako da se je obetala dramatična končnica. V njej je mladi Malus dve minuti pred koncem s projektilom izenačil na 30:30. Pri vodstvu z 31:30 je Gal Marguč s krila dosegel zadetek, a sta ga romunska sodnika razveljavila zaradi prestopa. Posnetek je pokazal, da je Marguč res stopil na črto. Tako je manj kot minuto pred koncem žoga pripadla domačim, ki so srečanje mirno pripeljali do konca.

Celjani bodo naslednjo tekmo v Ligi prvakov odigrali v nedeljo, 9. oktobra, ko v Zlatorog prihaja Vardar.